Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2125 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Malina znacznie tańsza niż w zeszłym tygodniu

Źródło:
Nawet 40-procentowy spadek cenowy zaliczyła malina deserowa, oferowana w hurcie, w ciągu minionego tygodnia.

„Od 1,5 tygodnia, praktycznie dzień w dzień, u nas pada. Deszcz wpływa negatywnie na kondycję oraz walory wizualne i smakowe maliny. Jeszcze na początku zeszłego tygodnia, sprzedawałem ją w hurtowych ilościach po 15 złotych za kilogram. Teraz mam resztę do zaoferowania, ale nadal w dobrej jakości. To owoc deserowy, chociaż jeśli ktoś się uprze, może go użyć do produkcji soków. Moja hurtowa cena to 9 złotych za kilogram” - opowiada rolnik z powiatu dębickiego na Podkarpaciu.

Kontynuuje „Na naszym terenie tej maliny nie ma wiele. W zeszłym roku w szczycie sezonu, czyli mniej więcej w 3. tygodniu sierpnia, sprzedawałem ją po około 17 złotych za kilo. Na przełomie sierpnia i września cenę obniżyłem do 11 złotych za kilogram. W tym roku pewnie też sprzedawałbym ją w ilościach hurtowych powyżej 10 złotych, ale pogoda wymogła na mnie decyzję o obniżce ceny tego owocu. Wolę sprzedać taniej niż czekać na wyższą cenę i patrzeć, jak owoc się marnotrawi”.

Dla porównania: obecnie cena polskiej maliny na rynkach hurtowych zaczyna się od 10 zł/kg – to nawet o 40 procent mniej niż pod koniec sierpnia. Za taką stawkę można ją kupić np. na targowisku Rybitwy-Kraków. W wybranych lokalizacjach ten sam owoc w hurcie kosztuje jednak nawet 17 zł/kg.

Słowa kluczowe: malina

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.