Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »  Nawet 12 lat więzienia za import jabłek z Polski

Nawet 12 lat więzienia za import jabłek z Polski

Smolenska Tamoznia
  |   Źródło:
Ministerstwo Finansów Rosji przygotowało projekt ustawy o odpowiedzialności karnej za import produktów spożywczych objętych sankcjami.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów chce zaklasyfikować produkty spożywcze pochodzące z krajów objętych sankcjami  do substancji trujących, wybuchowych i radioaktywnych, za nielegalny import których w Rosji grozi odpowiedzialność karna.

W przygotowywanej ustawie Ministerstwo proponuje uzupełnienie artykułu 226.1 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej odpowiednim przepisem , który pozwoli skazać np. importera polskich jabłek na okres od trzech do siedmiu lat więzienia. Urzędnik uczestniczący w procederze może zostać skazany na karę nawet dziesięciu lat i grzywnę w wysokości do miliona rubli, a jeśli przestępstwo zostanie popełnione przez zorganizowaną grupę, kara ta może wzrosnąć do 12 lat. Pełna wersja dokumentu dostępna jest na portalu projektów aktów normatywnych.

Potrzeba zaostrzenia kary za przemyt żywności została wyjaśniona przez Ministerstwo Finansów potrzebą "zwiększenia odpowiedzialności osób pozbawionych skrupułów , którzy nie przestrzegają odpowiednich zakazów i ograniczeń".


Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.