Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3483 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Od komputera do motyki

Od komputera do motyki

Uprawa warzyw może sprawiać przyjemność
  |   Źródło:
Radykalną zmianę zawodu dokonało dwudziestu włoskich informatyków, inżynierów i matematyków, zwolnionych z pogrążonej w kryzysie firmy.

Wydzierżawili ziemię w Rzymie i uprawiają brukselkę, kapustę i brokuły.

Pozbawieni należnych pensji byli pracownicy wstrząsanej skandalami finansowymi rzymskiej firmy informatycznej długo walczyli o swe zarobki i miejsca pracy. Prowadzili strajk okupacyjny i pikiety przed parlamentem. Ostatecznie stracili jednak nadzieję na powrót do pracy. Nie mogli również znaleźć innej.

Wtedy grupa dwudziestu osób w wieku od 45 do 60 lat, określanych jako wybitne ścisłe umysły, wpadła na pomysł, który wzbudził zainteresowanie i podziw włoskich mediów.

Eksperci, którzy wcześniej realizowali zamówienia dla Narodowego Banku Włoskiego, MSW i parlamentu, wydzierżawili 3 tysiące metrów kwadratowych ziemi uprawnej na terenie należącym do technikum rolniczego, w dzielnicy Ardeatino, w Wiecznym Mieście. Uprawiają tam brokuły, marchewkę, kapustę, sałatę i koper włoski. Żyją ze sprzedaży tych warzyw - podaje naszdziennik.pl. 

- Oczywiście nie będziemy tu nigdy dostawać trzynastek ani płatnego urlopu, czy zwolnienia, ale mamy szansę pracować - powiedziała Gloria Salvatori, która wraz ze swymi kolegami zdecydowała się na tę odważną zawodową rewolucję.

Słowa kluczowe: motyka, rolnictwo, informatycy, praca

Podobne
Winogrona
2013-04-25 11:51
Ukraina: wzrost produkcji winogron
Ukraina zwiększyła produkcję winogron w 2012 roku – wynika z danych Ukrstat.
czytaj więcej
Grad po gradobiciu
2013-04-22 16:56
Hiszpania: pogoda daje się we znaki producentom
Tegoroczny sezon należy do jednych z najgorszych pod względem pogody od lat. Deszcze i chłody bardzo ograniczają produkcję owoców i warzyw.
czytaj więcej
Jabłka Gala
2013-04-17 16:22
Producenci Gali zniesmaczeni cenami
Gala jest za tania – uważają producenci jabłek tej odmiany. Skoro inne odmiany zdrożały, to czemu ona nie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.