Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 1938 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Arbuzy  »  Zmiany w imporcie z Turcji

Zmiany w imporcie z Turcji

Import z Turcji
  |   Źródło:
Zespół Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych opublikował informację na temat zmian w imporcie warzyw i owoców z Turcji na obszar UE.

W dniu 19 maja br. Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie nr 2015/756 wprowadzające niewielkie zmiany w wymianie handlowej w Unii Europejskiej z Turcją, w tym zawieszające niektóre koncesje związane z przywozem do Unii produktów rolnych pochodzących właśnie z tego kraju.

 Tym samym w najbliższych dniach zostaną zdjęte obowiązujące dotychczas bezcłowe kontynenty celne. W przypadku rynku owoców i warzyw będą one dotyczy arbuzów i przetworów pomidorowych. Tym samym zniesiony zostanie kontyngent w wysokości 14,0 tys. ton dla importowanych z Turcji w okresie od 16 czerwca do dnia 31 marca arbuzów oraz całoroczny kontyngent w wysokości 30,0 tys. ton dla pomidorów przetworzonych lub zakonserwowanych inaczej niż za pomocą octu lub kwasu octowego, innych niż całe lub w kawałkach, o zawartości suchej masy 12 % lub większej – czyli dla koncentratu pomidorowego.

Podobne
Wyższe zbiory owoców i warzy w Turcji
2015-06-12 12:07
Wyższe zbiory owoców i warzy w Turcji
Wstępne szacunki wskazują na wzrost produkcji owoców i warzyw w Turcji w bieżącym sezonie. Tureccy producenci zbiorą sporo więcej moreli.
czytaj więcej
Pomidory
2015-06-11 10:00
Turcja – ogromny spadek cen pomidorów i papryki
Kilka tygodni wystarczyło i sytuacja cenowa na tureckim rynku pomidorów i papryki diametralnie się zmieniła.
czytaj więcej
Produkcja warzyw i owoców w Turcji
2015-05-28 10:00
Turcja – spodziewany wzrost produkcji warzyw i owoców
Pierwsze tegoroczne szacunki Tureckiego Instytutu Statystycznego (TÜİK) mówią o oczekiwanym wzroście produkcji warzyw i owoców w tym kraju, informuje turecki portal http://www.hurriyetdailynews.com
czytaj więcej
Ziemniaki
2015-05-12 08:00
Turcja – spekulacja cenami ziemniaka
Tureckie media podają, że ceny ziemniaków na tamtejszym rynku wzrosły w ciągu kilku miesięcy o około 80 procent. Sprawa stała się na tyle poważna, że zajął się nią turecki rząd.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.