Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 21 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 3479 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ruszył skup aronii – jak jest?

Ruszył skup aronii – jak jest?

  |   Źródło:
Czy plantatorzy aronii mają się o co martwić? Czy spotka ich podobny los co plantatorów porzeczki czarnej? Na ile mogą na razie liczyć?

W ostatnich dniach powoli rozpoczęła się kampania aroniowa. Jest to o około 10 dni wcześniej niż przed rokiem, jednak w tym roku ze względu na przyspieszenie wegetacji sezon dla większości gatunków rozpoczął się sporo wcześniej.

Do końca nie było wiadomo jak ukształtują się ceny zakupu ponieważ przetwórnie „nabrały wody w usta” i trzymały tą wiadomość w tajemnicy, a część zakładów twierdziła nawet, że w ogóle nie ma planów na zakup tych owoców, co ciekawe niektóre z nich wciąż tak mówią.

Tak czy inaczej skup powoli się rozpoczął, a ceny jak można przypuszczać nie są zadowalające. W przypadku cen relacji producent – pośrednik wahają się obecnie w granicach 35 – 45 groszy na kilogramie, czyli średnio o 10 groszy niż we wcześniejszych prognozach.

Handel aronią dopiero ruszył, a zbiory u większości producentów rozpoczną się w najbliższym czasie. A jak będzie wyglądał tegoroczny sezon? Popyt na aronię jest niewielki i sami skupiarze mówią, że obecny poziom cen raczej nie wzrośnie. Niektórzy twierdzą nawet, że może być jeszcze o około 10 groszy słabiej.

 

Słowa kluczowe: aronia, cena aronii, handel aronią

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.