Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień
Tu jesteś:  »   »   »  Mini awokado bez pestki – nowość na razie dla wybrańców

Mini awokado bez pestki – nowość na razie dla wybrańców

  |   Źródło:
Sklepy Marks & Spencer uruchomiły sprzedaż pierwszych bezpestkowych awokado. Zainteresowanie nimi przewyższa znacznie dostępność produktu.

Owoce te, określane jako koktajlowe, mają niewielki rozmiar, są lekko wysłużone (długość od 5 do 8 cm) i nie posiadają w ogóle pestki. Owoce te nie powstały w wyniku modyfikacji genetycznej tylko są to owoce partenokarpiczne. Owoce rozwijają się bez nasienia, co powoduje zatrzymanie ich wzrostu tworząc mały, beznasienny owoc.

Fajną sprawą w tym koktajlowym awokado jest, w przeciwieństwie do zwykłego awokado, jadalna skórka. Miąższ natomiast jest podobny do normalnego awokado - gładki i kremowy, jasny i bardzo smakowity.

Nowe awokado uprawiane jest w Hiszpanii, a dostępne jest na rynku jedynie w grudniu. Na razie podaż owoców jest niewielka i większość z nich trafia na paryski rynek, do lokalnych restauracji.  M & S zdobyło niewielką ich liczbę do sprzedaży w sklepie. Popyt na nie jest tak wysoki, że owoce szybko znikają z półek, a kolejne partie są praktycznie nieosiągalne.

 

Słowa kluczowe: awokado

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Ceny warzyw i owoców

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.579 PLN +0.20%
EUR 4.222 PLN +0.00%
RUB 0.061 PLN +0.00%
więcej