Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 14 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4436 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  Banany będą drożeć

Banany będą drożeć

Banany
  |   Źródło:
Na razie ceny bananów na polskim rynku hurtowym pozostają dość niskie, ale można się spodziewać że w ciągu kolejnych tygodni znacząco wzrosną.

Ceny bananów importowanych z krajów Ameryki Południowej pozostają w polskim hurcie na relatywnie niskim poziomie. Obecnie w ofertach polskich importerów jest to 3,90 – 4,60 zł/kg. Daje to średnią 4,25 zł/kg.

Warto jednak zauważyć, że od pewnego czasu ceny tych bananów wykazują trend wzrostowy. Na razie niezbyt dynamiczny, ale to dopiero jego początki. Zresztą ten trend sprawił, że obecna cena średnia już jest o 5 groszy wyższa niż przed rokiem. Tyle że wtedy zwyżka zaczęła się dosłownie kilka dni później i już 26 lutego 2018 roku było to 5,60 zł/kg, a w marcowym szczycie średnia cena osiągnęła rekordowy poziom 5,90 zł/kg.

Zeszły rok był nietypowo drogi z powodu kłopotów z pogodą w Ameryce Południowej i Środkowej, które mocno negatywnie zaważyły na zbiorach, ale zwyżka cen bananów w okresie lutego i w marca to zjawisko dla tego rynku typowe, więc i teraz można oczekiwać kontynuacji trendu, który na razie raczkuje.  

Podobne
Banany
2019-02-13 12:34
Ekwador – wzrośnie eksport bananów do Europy?
Ekwador ma potencjał do tego, aby zwiększyć eksport bananów do Europy, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Banany
2019-02-12 13:00
Tanie banany – ale jak długo?
Pierwsza dekada lutego przyniosła wzrost cen bananów na polskim rynku hurtowym, ale owoce te i tak pozostają relatywnie tanie. Czy tak będzie nadal?
czytaj więcej
Banany
2019-01-24 14:00
Czy banany podrożały?
Czy ceny bananów w polskim hurcie zdążyły wyraźnie wzrosnąć od początku bieżącego roku?
czytaj więcej
Banany
2019-01-10 09:00
Ekwador - wyzwania dla sektora bananów w 2019 roku
Eduardo Ledesma, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Eksporterów Bananów Ekwadoru (AEBE), mówił o najbardziej podstawowych aspektach, które wpłyną na sektor bananów w 2019 roku (za www.freshplaza.com).
czytaj więcej
Banany
2019-01-09 13:06
Ceny bananów zgodnie z oczekiwaniami
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku bananów? Wygląda na to, że na razie prognozy się sprawdzają.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.