Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 10 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3352 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Banany jeszcze tańsze

Banany jeszcze tańsze

  |   Źródło:
Banany w tegorocznym sezonie mają naprawdę silną konkurencję. Z tego względu ich ceny pozostają na bardzo niskim poziomie. Co to oznacza w praktyce?

Na polskim rynku coraz wyraźniej widać jak ceny i ogólnie handel bananami jest mocno skorelowany z sytuacją w handlu jabłkami. W sezonach, gdy ceny jabłek są wysokie polscy konsumenci chętniej sięgają po banany, jednak w latach gdy podaż krajowych jabłek jest wysoka a ceny niskie, banany zdecydowanie przegrywają z polskimi owocami.

Tak właśnie się dzieje w tym roku. Banany przegrywają z krajową konkurencją a Polacy sięgają po banany dopiero, gdy ich ceny są naprawdę niskie. W tym roku można uznać, że granicę „opłacalności” dla konsumentów w sieciach handlowych stanowi cena 3,50 zł za kilogram, powyżej tej ceny jest już według nich drogo (wiele marketów z tego względu organizuje na ten produkt czasowe promocje, oferując owoce nawet poniżej 3,00 zł za kilogram).  

Presja cenowa pod jaką są obecnie banany sprawia, że owoce są skrajnie tanie także i w handlu małohurtowym. Co więcej, w ostatnim czasie banany staniały jeszcze u importerów o jakieś kilka procent na kilogramie. I tak, w chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów oferowane są w małym hurcie w cenie od zaledwie 48,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 2,67 zł/kg brutto. Banany droższych marek kosztują od 50,00 do 67,00 zł za 18 kg karton (2,78 – 3,72 zł/kg brutto). Ceny bananów marki Chiquita w małym hurcie oscylują w granicach od 75,00 do nawet 80,00 zł za 18 kg karton (4,17 – 4,44 zł/kg brutto). 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.