Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 11 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3529 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ekwador - wyzwania dla sektora bananów w 2019 roku

Ekwador - wyzwania dla sektora bananów w 2019 roku

Banany
  |   Źródło:
Eduardo Ledesma, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Eksporterów Bananów Ekwadoru (AEBE), mówił o najbardziej podstawowych aspektach, które wpłyną na sektor bananów w 2019 roku (za www.freshplaza.com).

Formalności wewnętrzne i zewnętrzne
Chodzi tu m. In. o włączenie wszystkich pracowników sektora bananów w Ekwadorze w system zabezpieczenia społecznego. Sektor musi osiągnąć zgodność z wytycznymi środowiskowymi i społecznymi wymaganymi przez wewnętrzne regulacje oraz uzyskać międzynarodowe certyfikaty. "Niestety, w dziedzinie certyfikacji jesteśmy bardzo daleko od osiągnięcia tego celu, dlatego musimy zacząć to wdrażać u małych producentów" - powiedział Eduardo Ledesma.

Poprawa wydajności
Ekwador produkuje około 1 900 kartonów bananów (ok. 18 kg/karton) na hektar, podczas gdy inne kraje produkują od 3 000 do 4 000 kartonów. Jednak w tym roku w Hacienda Isabel de Agrícola Cañas, znajdującej się w Los Rios, udało się wyprodukować rekordową liczbę 4 600 pudeł bananów na hektar.

Wzmocnienie rynku brazylijskiego
Dyrektor AEBE powiedział, że jest to problem polityczny, ponieważ mimo braku konieczności płacenia jakichkolwiek taryf, ekwadorskie banany wciąż nie mogły wejść na rynek brazylijski. "Dążymy do wejścia z naszymi bananami na elitarny rynek o wyższej wartości, więc nie wpływa to na inne rynki." Eduardo Ledesma powiedział również, że zdobycie tego rynku było ważne dla Ekwadoru, ponieważ ceny w Południowej Półkuli rosną, gdy banany tanieją na rynkach europejskich ze względu na sezon. Jeśli więc krajowi uda się sprzedać swoje owoce w Brazylii, będą miały większą kontrolę i stabilność handlową.

Wzmocnienie innych rynków
W 2017 roku kraj wyeksportował 326 milionów kartonów bananów, a w roku 2018 ma to być 330 milionów kartonów. W Europie ekwadorski banan dociera tylko do ośmiu krajów; więc jego wyzwaniem jest wejście na pozostałe rynki na tym kontynencie.

Reformowanie prawa bananowego
Chociaż reforma prawa wciąż jest w Zgromadzeniu Narodowym, Eduardo Ledesma uważa, że ​​nowe prawo stwarza problemy dla sektora ze względu na jego złożoność. "Zbyt wiele przepisów utrudni eksport, co pozwoli innym krajom, takim jak Kolumbia i Meksyk, zdobyć nasze rynki" - dodał.

Podobne
Banany
2019-01-09 13:06
Ceny bananów zgodnie z oczekiwaniami
Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku bananów? Wygląda na to, że na razie prognozy się sprawdzają.
czytaj więcej
Banany
2019-01-08 08:00
Rumunia – nowe centrum dojrzewania bananów
W Rumunii firma Citronex uruchomiła nowe centrum dojrzewania bananów, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Banany
2019-01-03 12:02
Import bananów po III. kw. 2018 r.
Wzrost wolumenu importu bananów do Polski w ujęciu rok do roku. Analizujemy najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego.
czytaj więcej
Banany
2019-01-02 11:00
Europa – mało bananów, więc ceny wysokie
Podaż bananów z Ameryki południowej jest obecnie bardzo niska, a to rodzi cenowe konsekwencje, o czym pisze portal www.fruit-infor.com powołując się także na www.freshfruitportal.com.
czytaj więcej
Jakieś zmiany w handlu bananami?
2018-12-19 11:10
Jakieś zmiany w handlu bananami?
Idą święta, popyt na owoce rośnie. Czy zwiększenie zainteresowania m. in. na banany przekłada się na ceny tego gatunku?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.