Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 13 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3636 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ekwador – wzrośnie eksport bananów do Europy?

Ekwador – wzrośnie eksport bananów do Europy?

Banany
  |   Źródło:
Ekwador ma potencjał do tego, aby zwiększyć eksport bananów do Europy, czytamy na portalu www.freshplaza.com.

Ekwador ma duży potencjał ku temu, by zwiększyć eksport bananów na rynki europejskie, powiedział w piątek minister rolnictwa Ekwadoru, Xavier Lazo.

"Istnieje duży potencjał, jako że my produkujemy więcej bananów ze względów klimatycznych, Europejczycy zaś więcej ich konsumują ", powiedział minister Lazo w Berlinie podczas wizyty na targach Fruit Logistica.

Według niego banany ekwadorskie docierają obecnie na wiele rynków, zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach, i sprzyja im fakt, że banany te mogą wytrzymać długie podróże bez utraty jakości.

"Mamy wiele rynków w Ameryce Północnej, Europie i krajach arabskich, ale my chcemy otworzyć więcej nowych rynków", powiedział. "Europa jest ważnym odbiorcą i musimy wzmocnić naszą obecność tutaj" - dodał.

Banan jest obecnie, po ropie naftowej i wraz z krewetkami, drugim najważniejszym produktem eksportowym Ekwadoru, ze sprzedażą wynoszącą 3 miliardy dolarów rocznie. "Razem z krewetkami, banany są naszym głównym produktem eksportowym w grupie produktów nie ropopochodnych", powiedział Lazo.

Słowa kluczowe: banany, eksport bananów, owoce, Ekwador

Podobne
Banany
2019-02-12 13:00
Tanie banany – ale jak długo?
Pierwsza dekada lutego przyniosła wzrost cen bananów na polskim rynku hurtowym, ale owoce te i tak pozostają relatywnie tanie. Czy tak będzie nadal?
czytaj więcej
Banany
2019-01-24 14:00
Czy banany podrożały?
Czy ceny bananów w polskim hurcie zdążyły wyraźnie wzrosnąć od początku bieżącego roku?
czytaj więcej
Banany
2019-01-10 09:00
Ekwador - wyzwania dla sektora bananów w 2019 roku
Eduardo Ledesma, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Eksporterów Bananów Ekwadoru (AEBE), mówił o najbardziej podstawowych aspektach, które wpłyną na sektor bananów w 2019 roku (za www.freshplaza.com).
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.