Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Borówka amerykańska - wysokie ceny, wysoka jakość

  |   Źródło:
Zainteresowanie borówkami wysokimi w firmach eksportowych i grupach producenckich jest obecnie wysokie. Czy to przekłada się na ceny?

Można powiedzieć, że mamy pełnię sezonu borówkowego w Polsce. Podaż owoców jest w tym roku nieco niższa niż przed rokiem, jednak zaspokaja zarówno rynek krajowy jak i handel eksportowy, który w tym roku jest wyjątkowo ożywiony. Wiele firm eksportowych „poluje” wręcz na borówkę oferując naprawdę przyzwoite ceny, nawet wyższe niż przed rokiem. Przypomnijmy zatem, że rok temu w lipcu za borówki na eksport można było dostać od 11,00 do 13,00 zł za kilogram.

W chwili obecnej za borówki na eksport płacą plantatorom od 14,00 do nawet 16,00 zł za kilogram (owoce w ofercie luzem i w 250 g opakowaniach, w kalibrach 12+). Niektóre firmy skupują niewiele mniejsze owoce płacąc za nie nieco mniej, tj. od 12,00 do 14,00 zł za kilogram, podobnie jak w droższym przypadku w ofercie luzem lub w 250 gramowych opakowaniach.

Co ciekawe, w lokalnym handlu giełdowym ceny borówki wysokiej są niewiele wyższe niż w handlu wielkohurtowym (spadły w ciągu ostatniego tygodnia średnio o 20 proc. na kilogramie). I dziś na podwarszawskich Broniszach owoce te można kupić od 12,00 do 16,00 zł za kilogram, a niektórzy plantatorzy drobniejsze owoce w łubiankach luzem oferują już od 10,00 zł za kilogram. Na lubelskiej Elizówce i łódzkiej Zjazdowej jest nieco drożej, bo ceny oscylują w granicach 15,00 – 20,00 zł za kilogram. Drobniejsze borówki luzem sprzedawane są od 14,00 – 16,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.