Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 22 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1756 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Borówka chroni przed starością

Borówka chroni przed starością

Borówka chroni przed starością
  |  

Według najnowszych badań borówki to owoce o bardzo dużych właściwościach zdrowotnych, wstrzymujących starzenie się organizmu, a także rozwój choroby Alzheimera.

Porcja jagód spożywana codziennie może ograniczyć negatywne zmiany w mózgu postępujące wraz z wiekiem. Podobnymi właściwościami cechują się orzechy włoskie, szpinak oraz grejpfrut.

Amerykańscy naukowcy, którzy przeprowadzili badania nie poznali jeszcze w pełni mechanizmu pozytywnego wpływu tych owoców na ludzki umysł. Doświadczenia na gryzoniach, oraz wstępne badania na ludziach dowodzą, iż związki zawarte w jagodach poprawiają sprawność umysłową i przyspieszają czas reakcji na bodźce.

Została potwierdzona także obecność w orzechach i borówkach antyoksydantów – związków zmniejszających ryzyko wystąpienia nowotworów.

Źródło: fresh-market.pl na podstawie www.news.com.au

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.