Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1279 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chile zwiększa eksport borówki

Borówki
  |   Źródło:
Według danych ze stycznia Chilijczycy wyeksportowali w ostatnim sezonie już ponad 80 tys. ton borówki wysokiej, informuje portal east-fruit.com.

Chilijscy producenci borówek wysokich stale zwiększają eksport tych owoców. Według analityków EastFruit, odnoszących się do danych International Trade Centre (ITC), Chile zwiększyło eksport borówek od września do stycznia o 14 procent.

Według najnowszych raportów ITC, do stycznia chilijscy eksporterzy sprzedali na rynki zagraniczne już 80 tys. ton tych owoców. Dla porównania, w tym samym okresie sezonu 2017/2018 eksport borówki wysokiej z Chile wyniósł 70,3 tys. ton.

Należy zauważyć, że w kategoriach pieniężnych eksport tych owoców w analizowanym okresie wzrósł o 15 procent - z 293 mln USD do 336 mln USD, co oznacza, że chilijskie borówki osiągały  wyższe ceny niż rok wcześniej.

Tradycyjnie głównym konsumentem chilijskich borówek były Stany Zjednoczone. W okresie wrzesień-styczeń USA zaimportowały 40,5 tys. ton chilijskich borówek, czyli 51 całego eksportu z Chile. W pierwszej trójce spożycia borówek z Chile znajdują się również Holandia i Chiny, które zakupiły odpowiednio 12 i 9 tys. ton.

Jednak należy zauważyć, że wolumen eksportu w sezonie raczej nie przekroczy tego z rekordowego sezonu 2017/2018, kiedy to na eksport trafiło 122 tys. ton tych owoców, ponieważ według szacunków Komitetu ds. Uprawy Borówki w Chile produkcja w kraju wyniesie tylko 105 - 108 tys. ton.

Przypomnijmy, że w dniach 21-22 maja w Kijowie odbędzie się główne wydarzenie rynku jagodowego - dziesiąta międzynarodowa konferencja „Berries of Ukraine: Frost and Fresh Market”. Podczas wydarzenia czołowi międzynarodowi eksperci branżowi omówią główne trendy na rynku jagód na świecie w ogóle, a w szczególności na Ukrainie. Można zobaczyć program konferencji na stronie organizatora. Wymagana jest rejestracja wstępna.

Podobne
Borówki
2019-04-16 15:47
Rośnie podaż importowanej borówki wysokiej
Do początku polskiego sezonu borówkowego musi upłynąć jeszcze trochę czasu. Na razie rumieńców nabiera sezon na borówkę z importu. Jak wygląda sytuacja na tym rynku?
czytaj więcej
Borówki
2019-03-29 08:00
Eksport borówki wysokiej
Wzrost eksportu borówki wysokiej z Polski drugi rok z rzędu. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Borówki
2019-03-28 14:00
Ukraina wyrasta na borówkową potęgę
Ukraina zajęła drugie miejsce na świecie pod względem ekspansji obszarów przeznaczonych na uprawy borówki wysokiej, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-03-27 09:58
Rynek borówki wciąż ma ogromny potencjał
Potencjał wzrostu rynku borówki w Europie jest ogromny i to pomimo wysokiej dynamiki wzrostu sprzedaży – powiedziała przedstawicielka Rabobanku na Global Berry Congress, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-02-21 15:16
Czeka nas kolejny rekordowy sezon borówki wysokiej?
Do początku tegorocznego sezonu polskiej borówki wysokiej pozostaje jeszcze sporo czasu. Nie znaczy to, że borówkowa branża w Polsce i na świecie śpi. Jakie są perspektywy dla borówki w roku 2019?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.