Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2952 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Gwałtowny wzrost produkcji borówki na Ukrainie

  |   Źródło:
Ukraińscy plantatorzy stawiają na borówkę wysoką. Rośnie wielkość nasadzeń tego gatunku, rośnie i produkcja.

W nadchodzącym sezonie na ukraińskim rynku podaż owoców borówki wysokiej znacznie wzrośnie. Wszystko za sprawą szybkiego wzrostu produkcji owoców tego gatunku na Ukrainie. Jak podają najnowsze dane, w 2015 roku zbiory borówki wysokiej w tym kraju były na poziomie około 1.000 ton, w tym roku spodziewany jest wzrost do 1.300 czy do nawet 1.500 ton.

Na Ukrainie nieustannie rośnie wielkość i ilość plantacji borówki wysokiej. Dziś obszar towarowych nasadzeń tego gatunku wynosi około 1.000 hektarów, czyli jest o około 1,5 razy większy w porównaniu do wielkości upraw malin. Ponadto nasadzenia borówek wykonane 3 - 4 lat temu wchodzą obecnie w okres pełnego owocowania, co realnie przełoży się na podaż tych owoców w nadchodzącym sezonie.

Uczestnicy rynku podkreślają przy tym, że więcej owoców będzie oznaczać spadek cen. Jak na razie wstępne prognozy mówią o redukcji cen względem poprzedniego sezonu na poziomie 20 proc. na kilogramie. Przypomnijmy, że na początku lipca 2015 roku ceny borówki wysokiej wahały się w granicach 140 - 160 hrywien za kilogram, a pod koniec spadły do 120 - 140 hrywien za kilogram.

 

 

 

 

Podobne
Najwięksi producenci borówek wysokich
2016-05-24 11:03
Najwięksi producenci borówek wysokich
Polska jest jednym z największych producentów borówki wysokiej na świecie. Daleko jednak jej jeszcze do liderów.
czytaj więcej
Europę zaleje hiszpańska borówka?
2016-05-04 16:06
Europę zaleje hiszpańska borówka?
Niedługo na polski rynek zaczną trafiać pierwsze borówki amerykańskie z importu. W tym roku hiszpańscy plantatorzy planują wysłać znacznie więcej owoców na europejskie rynki jak rok temu. Co to może oznaczać dla polskich plantatorów?
czytaj więcej
Ukraina: rośnie eksport mrożonych borówek
2016-01-21 11:02
Ukraina: rośnie eksport mrożonych borówek
Ukraina znacznie zwiększyła eksport mrożonych borówek amerykańskich. Kto jest największym ich odbiorcą?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.