Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3598 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jagody peruwiańskie zdobywają nowe rynki

Borówki
  |   Źródło:
Peruwiańskie borówki świetnie radzą sobie na rynku międzynarodowym, szczególnie w USA i Europie.

Mimo, że  peruwiańskie borówki świetnie radzą sobie  na rynku międzynarodowym, szczególnie w USA i Europie, producenci z tego kraju szukają nowych rynków zbytu.

Chilijska firma Giddings Fruit eksportująca owoce, przede wszystkim wiśnie i jagody, z Chile, Peru, Meksyku i USA, sprawdza możliwość ekspansji w Azji. W 2018 r. podjęła udaną próbę  eksportu peruwiańskich borówek do Chin. Ze względu na pozytywne reakcje klientów, jak i korzystne ceny w zestawieniu z innymi importowanymi owocami tej samej kategorii, kontynuuje eksport do Chin i dalej poszerza obecność na tym ogromnym rynku.

Zbiór jagód w Peru przypada na okres od czerwca do stycznia. Borówka jest uprawiana w czterech różnych obszarach (Chiclayo, region andyjski, Huacho i Ica), co gwarantuje stabilną podaż przez cały sezon.  Według zapowiedzi zbiór borówek ma w tym roku znaczącą wzrosnąć .

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.