Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2952 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rośnie podaż borówek, ceny natomiast spadają

  |   Źródło:
Podaż borówek wysokich z Hiszpanii na polskim rośnie, a ceny spadają. Niektórzy importerzy mają nawet bogatszą ofertę. Polscy plantatorzy oferujący najwcześniejsze krajowe owoce, znów będą mieli problemy z opłacalnością sprzedaży.

Podaż borówki wysokiej na polskim rynku rośnie. Hiszpańskie owoce coraz szerszym strumieniem spływają na nasz rynek, dzięki czemu ceny zaczęły spadać i wygląda na to, że ich poziom jest obecnie nawet niższy od poprzedniorocznego.

Przypomnijmy, że w połowie maja 2017 roku hiszpańskie borówki oferowane były przez importerów w cenie od 3,50 do 6,50 zł za 125 gramowe opakowanie, tj. 42,00 - 78,00 zł za 12 opakowań, co daje 28,00 - 52,00 zł za kilogram. W tym roku owoce z Hiszpanii można kupić obecnie w cenie od 3,75 do 6,00 zł za 125 gramowe opakowanie, czyli od 30,00 do 48,00 zł za kilogram. Podobnie jak rok temu niektórzy importerzy oferują borówki z Maroko w zbliżonych cenach co owoce z Hiszpanii.

Ceny borówki wysokiej z importu w pierwszej połowie maja z roku na rok są coraz tańsze. Trend zniżkowy jest co prawda powolny, jednak to bardzo zły sygnał dla polskich producentów borówki spod osłon, którzy pierwsze wysokokosztowe zbiory muszą sprzedawać często poniżej progu opłacalności, by być konkurencyjnym dla obfitego rynku borówek z importu. W tym roku pierwsze zbiory polskich borówek wysokich spod tuneli mają rozpocząć się w połowie czerwca, kiedy to borówki z Hiszpanii będą na znacznie niższym poziomie od obecnego, a to oznacza kolejny słabszy rok dla plantatorów.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.