Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 31 października 2020. Od wczoraj dodano 2875 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rossielchoznadzor zapowiada bardziej szczegółowe badania warzyw

  |   Źródło:
Rosyjskie służby sanitarne zapowiadają bardziej szczegółowe badania warzyw z krajów z Unii Europejskiej, Turcji, Chin, Egiptu, Indii oraz Mołdawii.

Jest to spowodowane tym, że na rosyjsko-kazachskim i rosyjsko-białoruskim odcinku granicy zaprzestaje się wszelkiej kontroli fitosanitarnej w stosunku do produktów roślinnych przekraczających granicę Rosji. Kontrole fitosanitarne towarów będą prowadzone przez służby celne na terytorium Rosji. Wzmożone kontrole są też spowodowane zniesioniem wczesniej specjalnego wymogu przewidującego dodatkowe certyfikaty na każdą partię importowanych warzyw.

W celu zmniejszenia ryzyka rozwoju agrofagów (chorób i szkodników) na terytorium Rosji zwiększył się zakres kontroli fitosanitarnej.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.