Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 25 maja 2020. Od wczoraj dodano 1032 ceny w 8 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tadżykistan – jest zainteresowanie uprawą borówki

Borówki
  |   Źródło:
Tadżyccy rolnicy są zainteresowani uprawą borówki wysokiej pod eksport do Rosji, o czym pisze portal east-fruit.com.

Podczas konferencji "Owoce i jagody Tadżykistanu: wydajność produkcji i marketingu", która odbywa się obecnie w Duszanbe, temat uprawy borówek na eksport do Rosji wywołał duże zainteresowanie wśród rolników.

W prezentacjach Andreja Jarmaka, ekonomisty z wydziału inwestycyjnego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Aleksandra Jareszczenki, dyrektora ds. Naukowych Instytutu Ogrodnictwa Ukrainy, przedstawiono perspektywy rozwoju globalnego rynku borówki.

 W szczególności, Andrej Jarmak zauważył, że borówki są owocami jagodowymi łatwymi w transporcie, które można wywozić do Rosji drogą lądową, chociaż biorąc pod uwagę aktualny poziom cen, nawet dostawa drogą lotniczą będzie opłacalna. W tym samym czasie Aleksander Jareszczenko podkreślił, że warunki klimatyczne Tadżykistanu umożliwiają uprawę borówek w okresach, gdy ceny na rynku są wciąż dość wysokie.

Po prezentacjach tadżyccy rolnicy natychmiast zainteresowali się możliwościami pozyskiwania sadzonek borówki, które byłyby odpowiednie dla warunków Tadżykistanu. Duża liczba pytań dotyczących uprawy borówki potwierdza, że ​​rolnicy zwracają szczególną uwagę na tę jagodę.

Borówka do dziś była praktycznie nieznana w Tadżykistanie. Nie jest dostępna na tamtejszym rynku, a rolnicy nie uprawiają jej. Informacja na konferencji, że borówki mogą z łatwością wyprzedzić truskawki i stać się głównym owocem jagodowym na świecie sprawiła, że ​​wielu rolników myśli o inwestowaniu w produkcję borówki w Tadżykistanie.

Szczegóły prelekcji są dostępne na stronie:

https://east-fruit.com/conference-materials/16

Podobne
Borówka wysoka
2019-01-29 10:00
Ukraina – wzrośnie produkcja borówki wysokiej?
Rolnicy w obwodzie wołyńskim na Ukrainie zwiększają areał upraw borówki wysokiej, o czym pisze portal east-fruit.com powołując się na lokalne źródła.
czytaj więcej
Borówki
2019-01-16 11:00
Peru – rośnie eksport borówki
Wysoka podaż poskutkowała dużym eksportem peruwiańskiej borówki, co wpłynęło na jej ceny w Europie, USA, Chile i Argentynie, o czym pisze east-fruit.com.
czytaj więcej
Sukces kampanii „Lato z borówkami”
2018-11-02 12:39
Sukces kampanii „Lato z borówkami”
Celem kampanii jest promocja spożycia borówki i jej walorów. W 2018 roku po raz pierwszy działania były prowadzone przez cały sezon. Informacje o walorach borówki dotarły do 10 mln konsumentów.
czytaj więcej
Argentyna: spożycie borówki wysokiej wzrosło
2018-10-09 17:32
Argentyna: spożycie borówki wysokiej wzrosło
Argentyńscy konsumenci jedzą coraz więcej borówki wysokiej. Mimo to większość owoców produkowanych w tym kraju trafia na eksport.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.