Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 25 maja 2020. Od wczoraj dodano 883 ceny w 8 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania: produkcja owoców pestkowych będzie niższa?

  |   Źródło:
Pogoda w Hiszpanii przez wiele tygodni była fatalna. To odbiło się na wegetację wielu gatunków roślin. A jak wygląda sytuacja brzoskwiń i nektarynek? Czy zbiory będą niższe?

Choć tegoroczna kampania owoców pestkowych w Hiszpanii jeszcze się nie rozpoczęła, producenci bacznie obserwują sytuację w sadach. Warunki pogodowe w tym sezonie nie rozpieszczają bowiem sadowników i ulewne deszcze, chłody a lokalnie nawet i mrozy, mogą przyczynić się do ograniczenia produkcji gatunków pestkowych.

Jak mówi José Illán, przedstawiciel grupy producentów owoców i warzyw Terranifra, na razie większych uszkodzeń spowodowanych kataklizmami pogodowymi nie widać, jednak wszystko się może jeszcze zmienić. Na chwilę obecną pomimo przeciwności losu, wygląda na to że produkcja owoców pestkowych powinna utrzymać się na ubiegłorocznym poziomie, chociaż nie można tego do końca potwierdzić.

 

 

Podobne
Meksyk największym eksporterem awokado na świecie
2017-02-15 11:13
Meksyk największym eksporterem awokado na świecie
Meksyk jest największym eksporterem awokado na świecie, a kto znajduje się wśród największych odbiorców tych owoców?
czytaj więcej
Wstępne szacunki dla hiszpańskich mandarynek
2017-02-13 12:08
Wstępne szacunki dla hiszpańskich mandarynek
Wygląda na to, że w tym roku produkcja mandarynek w Hiszpanii jest znacznie wyższa niż rok temu. To bardzo korzystana informacja dla europejskich konsumentów.
czytaj więcej
Papryka
2017-02-09 08:00
Hiszpania musi importować paprykę
Na hiszpańskim rynku znalazło się miejsce dla papryki sprowadzanej z Maroka, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Hiszpania: pogoda wpływa na melony i arbuzy
2017-02-04 12:25
Hiszpania: pogoda wpływa na melony i arbuzy
Sezon arbuzowo-melonowy nie zapowiada się korzystnie, zwłaszcza w pierwszych tygodniach jej trwania. Producenci szacują straty.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-02-01 10:00
Hiszpania – rekord w eksporcie bakłażanów
Miniony sezon był rekordowy dla eksportu hiszpańskich bakłażanów, wynika z danych organizacji Fepex, przytoczonych przez Zespół Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych FAMMU/FAPA.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.