Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1936 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – koniec sezonu brzoskwiń

Brzoskwinie
  |   Źródło:
Na Ukrainie kończy się sezon sprzedaży rodzimych brzoskwiń.

W tym tygodniu większość producentów na Ukrainie ogłosiła zakończenie sezonu sprzedaży brzoskwiń. Poinformowali o tym analitycy projektu EastFruit. W rezultacie podaż tych owoców na tamtejszym rynku została znacznie zmniejszona, co umożliwiło sprzedawcom zwiększenie cen sprzedaży w tym segmencie.

Tak więc najnowsze partie brzoskwiń są obecnie oferowane w sprzedaży hurtowej po cenach 10-20 UAH/kg (0,40-0,80 USD/kg; 1,58-3,15 złkg), czyli średnio o 11 procent drożej niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego.

Należy zauważyć, że sezon sprzedaży brzoskwiń w tym roku kończy się średnio o 1,5 tygodnia później niż rok temu. Ponadto sadownicy sprzedają pozostałe partie tych owoców w cenach średnio o 29 procent wyższych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ze względu na spadek produkcji tych owoców pestkowych w kraju z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

Niemniej jednak większość producentów była niezadowolona z bieżącego sezonu. Produkcja brzoskwiń była niższa niż w 2018 roku z powodu katastrofalnie złej pogody w drugiej połowie wiosny. Kolejnym czynnikiem niezadowolenia lokalnych producentów był raczej ograniczony popyt na brzoskwinie, a także bardzo zacięta konkurencja ze strony mołdawskich i tureckich produktów.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.