Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 3415 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Cytryny  »  Zmiany w handlu cytrynami

Zmiany w handlu cytrynami

Cytryny
  |   Źródło:
Hurtowy rynek cytryn wszedł właśnie w okres przełomu, chociaż jak na razie w cenach tego nie widać. Jaki to przełom?

Hurtowy handel cytrynami wygląda, przy pobieżnym oglądzie, dość spokojnie i stabilnie. Ostatnie tygodnie nie przyniosły większych zmian w cenach, jakie możemy znaleźć w ofertach hurtowych polskich importerów.

Obecnie za cytryny importowane z Hiszpanii i Turcji, dobrej jakości i w odpowiednim kalibrze, jest to przedział 3,80 – 4,40 zł/kg, zaledwie o 1,2 procent średnio niższy niż w lutym i na początku marca. Ale, jak to mówią, „diabeł tkwi w szczegółach”.

Chodzi mianowicie o to, że rynek wszedł w okres, w którym finiszuje sezon cytryn tureckich. Ich podaż spada, a jakość i wybór kalibrażu się pogarsza. Stąd można w hurcie kupić tureckie cytryny i po 3,00 zł/kg, a nawet poniżej tej kwoty. Ceny cytryn hiszpańskich to 4,00 – 4,80 zł/kg i można oczekiwać ich umocnienia, gdy cytryna turecka zniknie z rynku.

Jednak na wyraźny trend wzrostowy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Ceny mocno zaczną zwyżkować, gdy zacznie się kończyć także sezon hiszpański. Wtedy rynek będzie musiał sięgnąć po droższe cytryny argentyńskie. Wtedy, w maju lub na początku czerwca ceny hiszpańskich cytryn mogą przekroczyć pułap 8 zł/kg za towar luzem.

Podobne
Cytryny
2019-03-11 11:00
Hiszpania – nowy projekt dla sektora cytryn i grejpfrutów
Hiszpański sektor cytryn i grejpfrutów uruchamia nowy projekt, który ma go przygotować na wyzwania kolejnych lat, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cytryny
2019-03-05 12:00
Cytryny na razie stabilnie
Jak zmieniła się sytuacja na hurtowym rynku cytryn w drugiej połowie lutego? Czego można się spodziewać w handlu tymi owocami w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Cytryny
2019-02-14 19:19
Cytryny znów potanieją?
Ceny cytryn pozostają znacząco niższe niż rok temu. Czy możliwy jest ich dalszy spadek?
czytaj więcej
Cytryny
2019-02-06 11:00
Argentyna – startuje nowa kampania cytryn
Argentyńskie cytryny przygotowują się do nowej kampanii, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cytryny
2019-01-28 11:34
Cytryny – jeszcze w dół
Ceny cytryn są w tym sezonie znacząco niższe niż przed rokiem. A mimo to jeszcze spadają.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.