Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 16 września 2019. Od wczoraj dodano 2848 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Turcja i Cypr – ważni dostawcy grejpfrutów do Włoch

Turcja i Cypr – ważni dostawcy grejpfrutów do Włoch

Grejpfruty
  |   Źródło:
Grejpfruty nie są „cytrusem pierwszej potrzeby” na owocowym rynku, również we Włoszech. Nie tam mniej mają swoją ugruntowaną pozycję, a Turcja i Cypr są ważnymi ich dostawcami, o czym pisze www.freshplaza.com.

Na rynkach hurtowych grejpfrut to produkt dodatkowy, ponieważ nie jest wiodącym produktem dla sprzedawców warzyw i owoców. Mówimy o grejpfrutach, cytrusach, które wciąż są bardziej powszechne w dystrybucji na dużą skalę, ale ich rola rośnie obecnie w kanale Horeca (hotele, restauracje, kawiarnie – przyp. tłum.).

Paolo Bernardi z bolońskiego centrum rolno-spożywczego: "Z mojego doświadczenia mogę zapewnić, że popyt na grejpfruty od naszych klientów nie jest silny, jest to produkt dodatkowy w palecie kupowanych owoców. Sprowadzamy go głównie z Hiszpanii, Izraela, Turcji, Cypru, RPA i z Florydy. Są również małe obszary produkcyjne na Sycylii, a w ostatnich latach swoją obecność na naszych rynkach zwiększyły Turcja i Cypr".

Bernardi podkreśla, że ​​grejpfruty w hotelach i barach są szeroko wykorzystywane do mieszania soków i koktajli, podczas gdy zazwyczaj w diecie włoskich rodzin nie jest to owoc powszechnie obecny. W ostatnich latach różowy grejpfrut był bardziej preferowany od tradycyjnego.

"Latem grejpfruty są importowana z Południowej Afryki i Florydy, nawet jeśli te amerykańskie czasem prezentują kosmetyczne niedoskonałości. W ostatnich dniach miałem oferty grejpfruta pierwszej jakości, dobrze zapakowane, o wartości 1 euro/kg, ale zwykle w tym okresie łatwo znaleźć również oferty z niższymi cenami".

Podobne
Grejpfruty
2019-02-27 14:29
Grejpfruty wciąż relatywnie drogie
Ceny grejpfrutów w lutym bieżącego roku utrzymują się na stabilnym i dość wysokim poziomie. Drogie są zwłaszcza grejpfruty Floryda.
czytaj więcej
Grejpfruty
2019-08-07 08:00
Belgia - grejpfruty Floryda za drogie
Ceny na grapefruity Floryda są nadmierne – portal www.freshplaza.com cytuje belgijskiego hurtownika z branży owocowej. A co z innymi cytrusami na tamtejszym rynku?
czytaj więcej
Grejpfruty
2019-02-06 15:13
Grejpfruty drożej, ale bez porównania do zeszłego roku
Ceny grejpfrutów wzrosły w ostatnim czasie, ale i tak są one znacząco niższe w relacji rok do roku.
czytaj więcej
Grejpfruty
2019-01-25 15:04
Import grejpfrutów po III. kw. 2018 r.
Więcej sprowadzonych do Polski grejpfrutów w relacji rok do roku, ale za mniejszą kwotę. Analizujemy dane GUS po trzecim kwartale 2018 roku.
czytaj więcej
Rośnie podaż tureckich grejpfrutów?
2018-11-28 12:06
Rośnie podaż tureckich grejpfrutów?
Na polskim rynku pojawiły się hiszpańskie pomarańcze oraz tureckie grejpfruty. Tych drugich podaż ostatnio wzrosła, co nie pozostało bez wpływu na ich ceny.
czytaj więcej
Korzyści zdrowotne grejpfrutów
2018-11-14 12:01
Korzyści zdrowotne grejpfrutów
Grapefruity są jednymi ze zdrowszych owoców na świecie. Ich spektrum działania na ludzki organizm jest bardzo szeroki. Warto je jeść, a dlaczego? Przeczytajcie!
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.