Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019. Od wczoraj dodano 1844 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Argentyna zwiększy produkcję jabłek i gruszek?

Argentyna zwiększy produkcję jabłek i gruszek?

  |   Źródło:
Wygląda na to, że produkcja jabłek i gruszek w sezonie 2018/2019 w Argentynie będzie wyższa niż przed rokiem. Czy to przełoży się na eksport?

W sezonie 2018/2019 produkcja jabłek i gruszek w Argentynie przekroczy poziom z ubiegłego roku i wyniesie odpowiednio 530 tysięcy ton i 580 tysięcy ton. Informuje o tym Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (FAS)

Należy zauważyć, że wielkość produkcji rośnie pomimo zmniejszenia powierzchni nasadzeń tego gatunku. Według szacunków FAS, wielkość dostaw eksportowych jabłek wyniesie 100 tys. ton, a gruszek ok. 330 tysięcy ton. Eksport owoców wzrośnie tylko nieznacznie, ponieważ na półkuli północnej jest dość zapasów, a konkurencja z innymi krajami produkującymi owoce jest dość wysoka.

Krajowa konsumpcja jabłek i gruszek w Argentynie nadal rośnie. Po części jest to związane z przywróceniem kraju po kryzysie gospodarczym.

Około 85 proc. tego rodzaju owoców produkowanych jest w regionie Rio Negru, kolejne 10 proc. w regionie Neuquen, a pozostałe 5 proc. w prowincji Mendoza. Obecnie w branży działa 2,3 tys. producentów, 270 przedsiębiorstw opakowaniowych i 260 magazynów owocowych.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.