Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019. Od wczoraj dodano 1854 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Armenia: ogromny wzrost cen jabłek

Armenia: ogromny wzrost cen jabłek

  |   Źródło:
Ceny owoców i warzyw na armeńskim rynku w ciągu ostatniego roku znacznie wzrosły. Wśród owoców najbardziej zdrożały jabłka.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ceny owoców i warzyw w Armenii wzrosły średnio o 20 proc. na kilogramie - zgodnie z danymi oświadczenia Narodowego Biura Statystycznego Armenii dotyczącego cen konsumpcyjnych w lutym 2017 roku.

W porównaniu do lutego 2016 roku największy skok cenowy w górę odnotowano dla jabłek. Owoce te w ciągu roku zdrożały aż o 60 proc. Jeśli chodzi o gruszki obecnie droższe są o 30 proc. w porównaniu do lutego 2016 roku, a winogrona o prawie 25 proc. W przypadku orzechów wzrost cen wyniósł 10 proc., natomiast banany w tym samym okresie staniały o 20 proc.

Spośród warzyw przez ostatni rok najbardziej zdrożał kalafior - w lutym 2017 roku był aż o prawie trzy razy (dokładnie 2,8 razy) droższy niż przed rokiem.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.