Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1785 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Brak ubezpieczenia od przymrozków przez Ministra?

Brak ubezpieczenia od przymrozków przez Ministra?

  |   Źródło:
Sadownicy w tym sezonie nie mogli ubezpieczyć swoich upraw od przymrozków z powodu zaniechań Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Na stronie Związku Sadowników RP opublikowana została uchwała Rady Powiatu Grójeckiego  Nr XXXVIII/229/2017 z dnia 18 kwietnia 2017 r. w sprawie zajęcia stanowiska przez Radę Powiatu w sprawie zaniechań Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytamy w niej, że Rada Powiatu wyraża oburzenie rolników Powiatu Grójeckiego w związku z zaniechaniami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi powodującymi niemożność zawierania przez rolników ubezpieczenia obowiązkowego upraw rolnych w pakiecie „jesień” lub „wiosna” mającemu na celu rekompensatę strat związanych z gradobiciem lub przymrozkami wiosennymi.

Zapraszamy do lektury:

Podobne
Szacowanie strat po mrozie
2017-04-20 14:05
Szacowanie strat po mrozie
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o zbieranie informacji o ewentualnych stratach spowodowanych lokalnymi mrozami na terenie kraju.
czytaj więcej
Wczesna wiosna to prawdziwy problem
2017-04-19 16:06
Wczesna wiosna to prawdziwy problem
Anomalia pogodowe jakie w ostatnich latach mają miejsce w Polsce bardzo niekorzystnie odbijają się na prawidłowej wegetacji roślin. Przymrozki, susza, czy gradobicia stają się codziennością sadowników w nierównej walce o dobre zbiory.
czytaj więcej
Groźne mrozy w Uzbekistanie?
2017-03-28 14:15
Groźne mrozy w Uzbekistanie?
Czyżby pogoda miała pokrzyżować plany uzbeckim sadownikom i eksporterom? Wygląda na to, że do Rosji trafi mniej uzbeckich owoców niż zakładano.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.