Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 20 października 2019. Od wczoraj dodano 1845 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Houston, mamy wiosnę…

Houston, mamy wiosnę…

  |   Źródło:
Okazuje się, że nie tylko w Szczecinie kwitną wiśnie. Grójeccy sadownicy też nie mogą spać spokojnie, bo problem jest bliżej niż myślą. [ZDJĘCIE]

Niedawno TVN Meteo poinformowało, że z powodu wysokich temperatur zakwitła w Szczecinie wiśnia. To bardzo niedobrze, bo oznacza to, że jest tak ciepło iż wegetacja roślin może ruszyć w każdej chwili.

Wielu sadowników czytając tą informację pomyślało jednak, że Szczecin jest daleko, tam jest cieplej, stąd takie anomalia, ale u nas na Mazowszu daleko jeszcze do zachodniopomorskiego mikroklimatu. Niestety dla „niepoprawnych optymistów” mamy złą informację. W Warszawie, która znajduje się zaledwie niewiele ponad 40 km od największego zagłębia sadowniczego w Polsce, sytuacja taka sama i drzewa owocowe zaczynają kwitnąć. Kwitną wiśnie a pąki innych gatunków drzew są tak nabrzmiałe, że przy obecnych temperaturach ich wegetacja może rozpocząć się w każdej chwili.

Niestety taka pogoda ma się utrzymać do końca tygodnia, a i kolejny tydzień ma być na „plusie” choć już nie tak dużym, co może bardzo niekorzystnie odbić się na roślinach.

 

Zdjęcie z 2 stycznia 2018 roku, Warszawa. Kwitnąca wiśnia.

 

 

Słowa kluczowe: kwitninie, zima, ciepło, wegetacja

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.