Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 13 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2215 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Import gruszek do Polski w 2017 roku

  |   Źródło:
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące importu gruszek do Polski w 2017 roku. Ile w minionym roku zakupiliśmy tych owoców?

W minionym, 2017 roku import gruszek do Polski wyniósł łącznie 49,19 tys. ton i był o prawie 34 proc. wyższy od importu jaki miał miejsce w 2016 roku. Wówczas Polska zakupiła z zewnątrz 36,76 tys. ton tych owoców. Ten znaczny wzrost eksportu jest wynikiem ograniczonej produkcji gruszek w ubiegłym roku w Polsce spowodowanej fatalnymi warunkami pogodowymi panującymi wiosną w tym szczególnie w czasie kwitnienia.

Największym dostawcą gruszek na polski rynek w 2017 roku, podobnie jak w latach poprzednich, była Holandia skąd w omawianym roku kupiliśmy 23,92 tys. ton (rok wcześniej było to 19,98 tys. ton) owoców, głównie odmiany Konferencja. Sporo gruszek w omawianym okresie zakupiliśmy także w Hiszpanii – 7,86 tys. ton oraz w Belgii – 5,01 tys. ton.

 

       IMPORT GRUSZEK DO POLSKI 2017 ROK

impot gruszek do Polski 2017 rok

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.