Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 23 września 2019. Od wczoraj dodano 1395 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Rosja subsydiuje towarowe sadownictwo

Rosja subsydiuje towarowe sadownictwo

Sady
  |   Źródło:
W 2019 roku Rosja nadal będzie subsydiować sadownictwo nakierowane na produkcję towarową, informuje portal east-fruit.com.

W 2018 roku Komitet ds. Agrobiznesu i Rybołówstwa w obwodzie leningradzkim wprowadził nowy rodzaj wsparcia dla towarowej produkcji rolnej - zapewniając dotacje na pokrycie części kosztów sadzenia i pielęgnacji wieloletnich plantacji owoców, w tym jagodowych. Poinformowało o tym także Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej.

Fundusze w wysokości 6,6 mln rubli (100.518 USD) z budżetu regionalnego i federalnego zostały przekazane trzem gospodarstwom w okręgu łużskim. Przeznaczono je na koszty złożenia 46,5 ha plantacji. Spośród nich 21,6 ha to owoce jagodowe: czarne porzeczki, wiciokrzew (chodzi o jagodę kamczacką – przyp. tłum.), agrest, 18,4 ha drzew jabłoni, 6 ha grusz i 0,28 hektarów czereśni i śliwek. Łącznie w regionie zasadzono już 65,5 hektara nowych sadów i upraw owocowych.

W 2019 roku planuje się dalsze powiększanie powierzchni pod plantacje owoców i owoców jagodowych na terenie obwodu leningradzkiego. Chodzi o kolejne 90 hektarów upraw i sadów, których założenie planuje się w okręgu łużskim.

Tym samym wznawia się program wsparcia produkcji towarowej owoców, który został wcześniej opracowany na południu regionu, charakteryzującym się korzystnym mikroklimatem. W tym czasie wieloletnie plantacje owoców i jagód w okolicach Skreblowa zajmowały prawie 700 hektarów. Spośród nich około 200 hektarów ziemi przeznaczono pod truskawki i ponad 200 hektarów na sady jabłoniowe.

W 2018 roku w obwodzie leningradzkim podpisano umowę inwestycyjną na założenie 300 hektarów upraw owocowych i budowę bazy do przechowywania i przetwarzania owoców, gdzie będą produkowane soki, dżemy i nadzienia do ciast.

Wszystko to pozwoli zaopatrzyć mieszkańców regionu w świeże produkty, które nie były przedmiotem długotrwałego przechowywania i transportu.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-02-05 10:37
Rosja – powstają hydroponiczne uprawy warzyw
W obwodzie astrachańskim (Federacja Rosyjska) są prowadzone, oparte na holenderskiej technologii, hydroponiczne uprawy szklarniowe, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Truskawki
2019-01-25 10:00
Rosja – Włosi pomogą w uprawie truskawek
Rolnicy z obwodu astrachańskiego (RF) wykorzystują włoskie doświadczenia w uprawie truskawek, informuje portal east-fruit.com, powołując się na źródło kazachskie.
czytaj więcej
Jabłka
2019-01-14 10:00
Rosja – ożywienie na rynku jabłek
Ożywienie rynku jabłek w Federacji Rosyjskiej. Popyt rośnie na owoce wszystkich odmian i dowolnej jakości, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-01-07 09:00
Rosja zniosła cła na mołdawskie owoce, ale…
Rosja okresowo zniosła cła na owoce sprowadzane z Mołdawii, w tym jabłka. Jednak mołdawscy producenci i handlowcy, o czym pisze portal east-fruit.com, widzą w tej sytuacji nie tylko plusy.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.