Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 10 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3677 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Spada produkcji gruszek w Chile

Spada produkcji gruszek w Chile

  |   Źródło:
Produkcja gruszek w Chile spada od czterech ostatnich sezonów. Pomimo to Chile wciąż zajmuje jedno z pierwszych miejsc wśród producentów tych owoców na półkuli południowej.

W sezonie 2017/18 Chile spodziewa się kolejnego ograniczenia zbiorów gruszek, natomiast trend spadkowy produkcji w tym kraju obserwowany jest już od czterech lat, co opublikowane zostało przez analityków Światowego Zrzeszenia Producentów Gruszek i Jabłek (WAPA).

Według prognoz WAPA, w bieżącym sezonie, wielkość zbiorów gruszek brutto w Chile wyniosła około 141 tys. ton, co stanowi 5 proc. mniej niż w poprzednim sezonie i o około 17 proc. mniej niż średnia wyników na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Należy jednak dodać, że pomimo zmniejszenia zbiorów gruszek w Chile, krajowi temu udaje się utrzymać trzecie miejsce wśród największych producentów gruszek na półkuli południowej. W obecnym sezonie, według WAPA, udział produkcji w Chile względem ogólnej będzie stanowić około 13 proc. wszystkich zbiorów. W tym samym czasie Argentyna i RPA nadal zajmują czołowe miejsca w rankingu.  

 

Słowa kluczowe: gruszki, produkcja gruszek

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.