Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1785 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Stabilniej

Stabilniej

  |   Źródło:
Coś się zmieniło w handlu importowanymi gruszkami? W lutym obserwowano ruchy cenowe u importerów, a jak jest dzisiaj?

W lutym br. odnotowano podwyżkę cen zachodnioeuropejskich gruszek - pod koniec pierwszej dekady lutego Konferencja z Zachodniej Europy u bezpośrednich importerów zdrożała o ponad 10 proc. na kilogramie. Od tamtej pory jej zakup w małym hurcie był to wydatek rzędu 62,00 do nawet 67,00 zł za 12 kg (5,17 - 5,58 zł/kg brutto).

Gruszki zdrożały, a importerzy sugerowali nawet, że ceny owoców mogą jeszcze wzrosnąć. Minęło kilka tygodni i wygląda na to, że kolejnych podwyżek na razie nie będzie, przynajmniej w najbliższym czasie. Dziś Konferencja importowana z Holandii czy Danii kosztuje praktycznie tyle samo, co w lutym, tj. w cenie od 62,00 do nawet 67,00 zł za 12 kg (5,17 - 5,58 zł/kg brutto). Ba, niektórzy importerzy mają w ofercie nawet nieco tańsze egzemplarze - od 60,00 zł za karton (5,00 zł/kg brutto).

Stabilnie jest także w handlu gruszkami z krajowych upraw. W chwili obecnej polska Konferencja na lokalnych giełdach sprzedawana jest w cenie od 60,00 do nawet 100,00 zł za skrzynkę (3,00 – 5,00 zł/kg), w zależności od jakości i kalibru owoców. 

 

Podobne
Prognoza zbiorów gruszek na półkuli południowej
2017-03-07 14:25
Prognoza zbiorów gruszek na półkuli południowej
WAPA opublikowała najnowsze dane prognozujące wielkość zbiorów jabłek i gruszek na półkuli południowej w bieżącym, 2017 roku. Dziś prezentujemy dane dotyczące szacowanej wielkości zbiorów jabłek.
czytaj więcej
Coraz droższa
2017-02-17 14:03
Coraz droższa
Handel gruszkami odmiany Konferencja trwa. Podaż owoców jest już niższa niż wczesną zimą, jednak są sadownicy posiadający jeszcze zapasy gruszek. A jak wygląda sytuacja cenowa w handlu giełdowym gruszkami?
czytaj więcej
Trend zwyżkowy trwa
2017-02-08 15:18
Trend zwyżkowy trwa
Jak obecnie wygląda sytuacja w handlu importowaną Konferencją? Ile trzeba zapłacić za gruszki tej odmiany? Jak ten sezon ma się do ubiegłorocznego?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.