Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 16 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 2050 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  W mikroskali

W mikroskali

  |   Źródło:
Jak obecnie wygląda handel krajowymi gruszkami? Jakie obowiązują ceny dla tych owoców na giełdach i w dużym hurcie? A handel w dużym hurcie w ogóle jeszcze jest?

Można powiedzieć, że handel gruszkami na dużą skalę w bieżącym sezonie już się skończył. Podaż owoców krajowych jest już na tyle mała, że trudno jest handlować owocami w dużym hurcie. Nieliczni sadownicy zamknęli gruszki w komorach KA i dopiero teraz chcą je sprzedać. Liczą przy tym na naprawdę dobrą cenę - powyżej 3,50 zł za kilogram. Co ciekawe, przy obecnych brakach podażowych, mając ładny i gruby towar i trafiając na podatny grunt, są w stanie prawie tyle dostać.

W chwili obecnej za Lukasówkę w kalibrze 60+ (zielona z kontroli) można dostać nawet do 2,70 zł za kilogram. W przypadku Konferencji ceny są nawet wyższe. W przypadku owoców w kalibrze 60+ z kontrolowanej atmosfery można dostać do 3,00 zł za kilogram, a za gruszki w grubszym kalibrze 65+ do 3,20 zł za kilogram. 

W przypadku handlu giełdowego gruszkami krajowymi jest nieco spokojniej, choć i tu pod koniec roku miała miejsce podwyżka cen. W chwili obecnej polska Konferencja na lokalnych giełdach sprzedawana jest w cenie od 50,00 do nawet 90,00 zł za skrzynkę (2,50 – 4,50 zł/kg), w zależności od jakości i kalibru owoców.  Ceny Lukasówki natomiast wahają się od 50,00 do 80,00 zł za skrzynkę. 

 

 

 

Podobne
Eksport z UE do państw trzecich w okresie I – IX 2016 roku
2017-02-02 11:37
Eksport z UE do państw trzecich w okresie I – IX 2016 roku
W okresie pierwszych trzech kwartałów Unia Europejska wyeksportowała nieco mniej owoców i warzyw. Najwięcej było jabłek.
czytaj więcej
Francja: mniej jabłek, więcej gruszek
2017-01-31 17:25
Francja: mniej jabłek, więcej gruszek
Agreste podał najnowsze dane dotyczące zapasów jabłek i gruszek we Francji. Wygląda na to, że ograniczona produkcja wpłynęła na redukcję zapasów tych owoców, zwłaszcza jabłek.
czytaj więcej
Obawiają się konkurencji?
2017-01-26 16:30
Obawiają się konkurencji?
Producenci gruszek z Zachodniej Europy bacznie przyglądają się polskim sadownikom i ich wzrostowi zainteresowania tym gatunkiem.
czytaj więcej
Eksport gruszek z Polski w III kw. 2016 roku
2017-01-13 14:05
Eksport gruszek z Polski w III kw. 2016 roku
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące eksportu gruszek z Polski w trzech pierwszych kwartałach 2016 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.