Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »   »   »  A Ligol wciąż ma wzięcie

A Ligol wciąż ma wzięcie

  |   Źródło:
Sezon w handlu jabłkami z ubiegłorocznych zbiorów praktycznie się skończył. Jeśli jednak ktoś do tej pory cierpliwie przechowywał Ligola, nawet dobrze zrobił. Jest wciąż popyt na tą odmianę.

Mamy pełnię lata, większość eksporterów zapomniała już o handlu jabłkami z poprzedniego sezonu. Rynek ugina się od owoców sezonowych, a od niedawna w handlu pojawiły się pierwsze jabłka odmian letnich – Early Geneva oraz Papierówka. Czas płynie do przodu, jest jednak odmiana, która mimo pory roku wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem odbiorców i którą uparcie próbują kupić polscy eksporterzy – mianowicie Ligol.

Odmiana ta w poprzednich sezonach nie należała do najpopularniejszych, a były i takie lata, że jej sprzedaż była praktycznie w ogóle niemożliwa. W tym roku producenci Ligola, pomimo słabego generalnie sezonu, nie mieli powodu do narzekań. Dobry zbyt był praktycznie przez cały sezon, a pod koniec ceny poszybowały w górę.

W czerwcu za jabłka w kalibrze 70+ można było dostać 1,30 – 1,40 zł/kg. Obecnie jest jeszcze lepiej, bo handlowcy gotowi są za ładnego Ligola zapłacić nawet do 1,50 – 1,55 zł/kg.

 

 

 

 

Podobne
Eksport jabłek trwa
2014-07-03 13:17
Wciąż pod ostrzałem gróźb
Eksport jabłkami trwa, choć Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) wciąż bombarduje Polskę zarzutami dotyczącymi pozostałości pestycydów. A jak wygląda popyt na jabłka?
czytaj więcej
Źródło: fructis.info
2014-06-26 13:27
Woow, Ligol daje „czadu”!
Jak tegoroczny sezon zakończy się dla cierpliwych producentów Ligola? Czego mogą oczekiwać pod koniec sezonu?
czytaj więcej
Rozbujał się ponownie eksport?
2014-06-25 12:27
Rozbujał się ponownie eksport?
Dziś, w środę, w woj. lubelskim jabłka na eksport skupowane są w następujących cenach:
czytaj więcej
Gdzie sprzedawać jabłka?
2014-06-24 11:03
Czy Europa przestanie kupować polskie jabłka?
Kraje europejskie, w tym Rosja, pozostaną w najbliższych latach głównym rynkiem zbytu polskich jabłek - uważa profesor Eberhard Makosz, prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Warunkiem jest jednak wysoka jakość tych owoców.
czytaj więcej
Zielone jabłka wciąż popularne
2014-06-11 11:49
Zielone jabłka wciąż popularne
Popyt na Mutsu i Golden Deliciousa wciąż wybija się spośród reszty, a jak ich ceny?. Dziś, w środę, w woj. lubelskim jabłka na eksport skupowane są w następujących cenach:
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Ceny warzyw i owoców

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.810 PLN +0.95%
EUR 4.302 PLN +0.19%
RUB 0.057 PLN +0.00%
więcej