Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Eksport jabłek wciąż na zwolnionych obrotach

Jabłka Jonagored
  |   Źródło:
Eksport jabłek od pewnego czasu pozostaje na stabilnym, ale przeciętnym poziomie. Jabłka „idą” jednak nie w takiej ilości, w jakiej życzyliby sobie tego eksporterzy i producenci.

Wymagania odbiorców są przy tym wygórowane, a i zainteresowanie poszczególnymi odmianami mocno zróżnicowane. Największym zainteresowaniem od początku sezonu cieszy się Gala, za którą dziś już można dostać do 1,50 zł/kg – szczególnie, że ładne, czerwone jej sporty. Na jabłka Golden Delicious też notuje się nienajgorszy popyt. Firmy eksportowe kupują tą odmianę do 1,20 zł/kg.

„Czerwoniaki” to już zupełnie inna kategoria. W przypadku jabłek odmian czerwonych popyt jest znacznie słabszy, a ceny sporo niższe. Coraz mniej firmy kupuje na eksport Lobo oraz Cortlanda, a firmy, które kupują te odmiany płacą za nie coraz mniej. Dziś za jabłka odmian Lobo i Cortland w kalibrze 70+ można dostać najczęściej 70 groszy/kg. Za jabłka odmian takich jak Szampion, Ligol, Gloster, Jonagold (wraz ze sportami), a także Idared w tym samym kalibrze firmy płacą od 0,80 do 0,90 zł/kg netto. Jabłka drobniejsze, w kalibrze 60+ lub 65+ można sprzedać od 0,70 do 0,80 zł/kg netto.

Podobne
Jabłka eksportowe
2012-10-16 19:19
Zróżnicowane ceny jabłek eksportowych
Popyt na jabłka eksportowe jest zróżnicowany, zróżnicowane są także ich ceny.
czytaj więcej
Jabłka eksportowe
2012-10-11 13:28
Eksport ruszy dopiero zimą?
Obecnie eksport jabłek do Rosji toczy się na zwolnionych obrotach. Wysyłki idą, ale „szału” na polskie jabłko na razie nie ma.
czytaj więcej
Jabłka eksportowe
2012-09-28 08:58
Eksport jabłek z Polski w I półroczu 2012 roku
GUS opublikował najnowsze dane dotyczące eksportu jabłek z Polski w I półroczu 2012 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.