Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2407 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Idared jeszcze potanieje?

Idared jeszcze potanieje?

Jabłka
  |   Źródło:
Wygląda na to, że koniec sezonu handlu jabłkami będzie upływał pod znakiem rosnącej presji na ceny. Również, a może zwłaszcza w przypadku odmiany Idared.

Scenariusz spadkowy dla cen jabłek odmiany Idared w końcówce sezonu jest bardzo realny. Presja na ceny rośnie wraz z upływam czasu i pogarszaniem się jakości jabłek w komorach. Zainteresowanie jabłkami Idared jest bardzo ograniczone, więc presja na ich ceny jest jeszcze większa niż w przypadku odmian cieszących się odrobinę lepszym popytem.

]Wygląda zatem na to, że Idared ma słabe końcówki sezonu niezależnie od tego czy ceny na jabłka są dobre, czy też marne. W zeszłym roku jabłka tej odmiany w maju też taniały, mimo że generalnie owoców tych na rynku było niewiele. W zeszłym roku Idared w ciągu pierwszego tygodnia maja potaniał o 0,20 zł na kilogramie. Inna rzecz, że miał z czego, bo ceny jabłek tej odmiany w kalibrze 70+ były na poziomie 1,70 – 1,90 zł/kg (jabłka z kontroli). Dziś za tę odmianę zdecydowana większość skupów płaci zaledwie 0,40 – 0,50 zł/kg (KA, kal. 70+).

W tym sezonie sytuacja podażowa jest zupełnie inna niż rok temu. Wówczas na początku kwietnia zapasy Idareda w polskich chłodniach wynosiły 70 tys. ton, w roku bieżącym było to 190 tys. ton (dane z WAPA na 1.04.2019 roku).

Podobne
Stała cena jabłek deserowych w Mazowieckim
Skup w Mazowieckim w Wólce Łęczyskiej płaci za jabłka deserowe od 0,45 gr do 0.60 gr Więcej informacji w zakładce notowania cen.
czytaj więcej
Jabłonie
2019-05-02 11:00
Serbskie sadzonki jabłoni podbijają Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan
Serbia należy do dziesięciu największych krajów eksportujących drzewka owocowe oraz sadzonki owoców jagodowych na świecie i już pod tym względem wyprzedziła Polskę, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Stała cena jabłka deserowego w Łódzkim
Skup w Chrząszczewie od kilku tygodni płaci za Princa 70+ - 0,70gr za Goldena 70+ - 0,90 gr za idareda 70+ - 0,50gr
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-02 09:00
Białoruś – próby wwozu jabłek do Rosji nie ustają
Po wprowadzeniu zakazu dostaw jabłek z Białorusi do Rosji, próby wwozu nie ustały. Ostatnio jabłka były ukryte w samochodach z ziemniakami, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-04-29 10:00
Chiny - rekordowe ceny jabłek
Niedobór jabłek na rynku chińskim prowadzi do najwyższych cen tych owoców w minionej dekadzie, pisze portal www.freshfruitportal.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-04-23 14:43
Eksport jabłek – sytuacja się pogorszy
Just jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w eksporcie jabłek będzie się pogarszać.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.