Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3477 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jabłko przemysłowe cieszy się wzięciem

Jabłka przemysłowe
  |   Źródło:
Trwa skup przerywki, ale też wciąż jeszcze kupowane jest jabłko z zeszłorocznego zbioru. I ten, i ten towar cieszą się dużym zainteresowaniem.

Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych jest u progu nowego sezonu zupełnie inna niż rok temu. Teraz ceny przemysłu utrzymują się na wysokim poziomie. Ba, ostatnie dni przyniosły ich umocnienie.

Ceny jabłek z przerywki to obecnie 0,33 – 0,36 zł/kg i towar ten jest bardzo poszukiwany (ze względu na swoje walory smakowe – kwasowość). Ale popyt jest nie tylko na przerywkę. Wciąż skupowane jest jabłko zeszłoroczne, a jego ceny utrzymują się na poziomie 0,23 – 0,28 zł/kg za przemysł i 0,35 – 0,40 zł/kg za przemysł suchy.

Rozmawiając z sadownikami słyszy się zadowolenie z obecnych cen, ale również można wychwycić niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji. Producenci mówią, że co prawda jabłek będzie mniej, ale w skupie nie raz bywało, że ceny nie przystawały do realiów podażowych.

W każdym razie jest znacznie lepiej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Wtedy pierwsze dwie dekady lipca przyniosły spadek cen przemysły i już wówczas było wiadomo, że jesienią będzie tylko gorzej. Mówiło się, że po głównym zbiorze ceny mogą spaść do 0,08 zł/kg, co się potwierdziło. W październiku 2018 roku ceny zjechały do 0,06 – 0,07 zł/kg i poprawa przyszła dopiero z tzw. skupem interwencyjnym, choć i z tym mechanizmem wiązało się dużo zamieszania i problemów.

Podobne
Jabłka
2019-05-25 09:22
Skup jabłka przemysłowego mniej aktywny
Sezon skupu jabłka przemysłowego 2018/2019 potrwa jeszcze ponad miesiąc, ale ostatni tydzień przyniósł wyraźny spadek aktywności kupujących. Jak to się przełożyło na ceny?
czytaj więcej
Stabilne ceny jabłka przemysłowego w Głudna
Cena jabłka przemyłowego Golden stoi w tym samym miejscu. 0,3 zł za kilogram
czytaj więcej
Stałe ceny jabłka przemysłowego w Mazowieckiem
Cena jabłka przemysłowego suchego w skrzyni utrzymuje się na takim samym poziomie. Wciąż 0,32 zł za kilogram
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.