Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2952 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Jakie ceny dla Gali?

Jakie ceny dla Gali?

  |   Źródło:
Rozpoczęły się zbiory Gali. Część owoców sprzedawana jest przez sadowników już teraz. A ile można realnie dostać?

W sadach rozpoczęły się zbiory jabłek odmiany Gala. Większość sadowników zważywszy na prognozy cenowe na ten sezon, planuje owoce tej odmiany przetrzymać w KA co najmniej do wiosny licząc oczywiście na duże zyski, część jednak sprzedaje jabłka w skrzyniach prosto z sadu.

Biorąc pod uwagę prognozy cen obwieszczane przez ekspertów i uczestników rynku na wiosnę - ceny Gali mają dochodzić w dużym hurcie nawet do 3,00 zł za kilogram, można być nieco zdegustowanym obecną ceną. Jest ona jednak o ponad 100 proc. wyższa niż przed rokiem.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2016 roku sadownicy, którzy chcieli sprzedać Galę prosto z sadu otrzymywali za nią zaledwie 70 - 80 groszy/kg. W tym roku grupy producenckie skupują jabłka odmiany Gala od sadowników znacznie drożej, bo w cenie od 1,50 do 1,70 zł za kilogram, w zależności od jakości i wybarwienia owoców. Za paskowane sporty Gali można dostać jeszcze więcej bo o 10 - 20 groszy drożej.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.