Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 3415 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Na rynku pojawił się pierwszy Piros i Jerseymac

  |   Źródło:
Na rynku pojawiły się pierwsze jabłka odmiany Piros. Na razie większość owoców trafia na lokalne giełdy, gdzie cieszą się już sporym zainteresowaniem. A jakie obowiązują na nie ceny?

Oferta letnich odmian jabłek na lokalnych rynkach hurtowych powoli rośnie. Obok najwcześniejszych odmian Early Genevy oraz Papierówki, które już na dobre zadomowiły się w handlu giełdowym, sadownicy zaczęli oferować także i Pirosa. Co ciekawe, przez bardzo wczesne lato i przyspieszenie wegetacji, owoce tej odmiany pojawiły się na rynku prawie o miesiąc wcześniej niż przed rokiem.

W chwili obecnej Piros jest najdroższą letnią odmianą jabłek na rynku, ale nie ma co się dziwić – jest to pierwsza odmiana o tak znacznych walorach smakowych i handlowych. W chwili obecnej jabłka Piros w kalibrze około 70+ oferowane są w cenie od 43,00 do nawet 60,00 zł za skrzynkę 15 kg, tj. od 2,85 do 4,00 zł za kilogram. W przypadku odmiany Early Geneva, odmianę tą sadownicy proponują od 40,00 do 58,00 zł za skrzynkę, czyli od 2,67 do 3,87 zł za kilogram. W podobnych cenach oferowany jest Jerseymac. Najtańsza Papierówka to wydatek rzędu 30,00 – 37,00 zł za skrzynkę (2,00 – 2,47 zł/kg).

Przeciętna jak na razie podaż Pirosa oraz Jerseymaca nie zachęca do handlu wielkohurtowego oraz eksportu. Nieliczne jednak firmy próbują kupować Pirosa płacąc za niego około 1,80 – 2,00 zł/kg - owoce w kalibrze 65+.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.