Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2114 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Produkcja jabłek w Chinach znacznie spadła w tym roku

  |   Źródło:
Produkcja jabłek w Chinach w tegorocznym sezonie oszacowano na znacznie niższą. Czy to przełoży się na wielkość importu do tego kraju?

Chiny są największym producentem jabłek na świecie. Prawie 40-50 mln ton światowej rocznej produkcji tych owoców pochodzi z Chin (światowe zbiory jabłek to 80-90 mln ton ogółem). W tym jednak roku produkcja jabłek w Chinach spadnie o 20 proc. do 30 proc. względem poprzedniego sezonu. Oczekuje się, że na wielu rynkach spadnie sprzedaż koncentratów jabłkowych i deserowych jabłek z Chin, a luki te mogą być wypełnione przez produkt unijny.

Warto również rozważyć inne czynniki wpływające na tegoroczny handel jabłkami z Chin, takie jak polityka USA wobec Chin, Meksyku i Indii. Były to główne miejsca docelowe dla amerykańskich jabłek w ciągu ostatnich kilku lat, a Chińczycy sprzedawali na rynek amerykański również koncentrat jabłkowy.

Przedstawicielka firmy Shandong Haijiang International Trading Co., Ltd. powiedziała, że zmniejszenie produkcji chińskich jabłek, o którym mowa w tym raporcie, jest zasadniczo zgodne z faktami. Powiedziała, że ​​po przymrozkach jakie nawiedziły wiosną chińskie obszary produkcyjne, zbiory jabłek zwłaszcza w zachodnich Chinach została poważnie zmniejszona. Oczekuje się, że produkcja spadnie tam o 30 – 40 proc. Wschodnie regiony produkcyjne są znacznie lepsze i tam na produkcję nie wpłynęła zasadniczo ekstremalna pogoda. Ogółem produkcja jabłek w Chinach spadła w tym roku o około 20 proc. – 30 proc.

Mówiąc o wpływie obniżek produkcji na wielkość obrotów importowych i eksportowych, przedstawicielka Shandong Haijiang powiedziała, że ​​całkowita ilość importowanych jabłek nie powinna się zmienić, ponieważ na chińskim rynku akceptowalne są tylko unikalne azjatyckie odmiany o bardzo dobrej jakości. Spadnie natomiast eksport owoców, a ceny eksportowe będą wyższe niż w poprzednich latach. W rezultacie konkurencyjność Chin na rynku międzynarodowym ulegnie lekkiemu osłabieniu.

 

Komentarze
2018-08-19
40-50 mln ton produkują Chiny z całkowitej światowej produkcji, która jest na poziomie 80-90 mln ton. Nieco stylistyka do poprawy, za to przepraszamy. Pozdrawiamy, redakcja.
2018-08-19
ktoś może to rozszyfrować40-50 80-90mln ton bo ja jestem za głupi albo ktoś nie wie co pisze
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.