Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »   »   »  Rossielchoznadzor chce nałożyć embargo na tureckie jabłka

Rossielchoznadzor chce nałożyć embargo na tureckie jabłka

  |   Źródło:
Rosselkhoznadzor zastanawia się nad nagłym zwiększeniem importu tureckich jabłek w tym sezonie. Jest ich naprawdę aż o tyle więcej?

Rossielchoznadzor wyraził zaniepokojenie wzrostem podaży jabłek z Turcji w tegorocznym sezonie. Jak donosi korespondent IA "Kazakh-Zerno", odnosząc się do służby prasowej departamentu, do dnia 15 maja 2018 roku  n terytorium Rosji dostarczono ponad 38 tysięcy ton tureckich jabłek. Dla porównania,w całym 2015 roku do Rosji sprowadzono zaledwie 13,8 tys. ton jabłek, czyli prawie 3 razy mniej niż w okresie 4,5 miesiąca 2018 roku. Pod tym względem departament nie wyklucza możliwości nałożenia sankcji na tureckie owoce. Wszystko dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo reeksportów owoców.

Rossielchoznadzor zwrócił się do Dyrekcji ds. Żywności i Kontroli Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Zwierząt Gospodarskich Republiki Turcji o udostępnienie danych dotyczących wielkości produkcji, eksportu i przechowywania jabłek w sezonie 2017/2018.

Po otrzymaniu żądanych informacji i przeanalizowaniu ich, Rossielchoznadzor zdecyduje o potrzebie kontroli tureckich przedsiębiorstw, które produkują, przechowują i eksportują świeże jabłka do Federacji Rosyjskiej.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

j

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.775 PLN +0.05%
EUR 4.287 PLN +0.02%
RUB 0.057 PLN +0.00%

więcej