Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2203 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Rynek jabłek w Chinach

Rynek jabłek w Chinach

  |   Źródło:
Od wielu lat Chiny są największym producentem jabłek na świecie. Co więcej, produkcja ta wciąż rośnie i składa się w większości z jednej tylko odmiany.

Zbiory jabłek w Chinach w sezonie 2016/2017 oszacowano na 43,5 mln ton, to jest o 2 proc. więcej wobec poprzedniego sezonu. Łączna powierzchnia upraw sadów jabłoniowych w Chinach to około 2,34 mln ha, a dominującą w uprawie jest odmiana Fuji z około 70 proc. udziałem w chińskich zbiorach.

Jabłka to najpopularniejszy w Chinach owoc z bardzo długą tradycją w spożyciu. Okazuje się, że w minionym sezonie w przechowalniach magazynowane było około 12,0 mln ton odmiany Fuji. W bieżącym sezonie Chińczycy spodziewają się rekordowego wolumenu wysyłki jabłek poza granicę. Chociaż w stosunku do łącznego wolumenu zbiorów eksport jabłek jest bardzo mały i corocznie kształtuje się zaledwie na poziomie 750,0 tys. ton – reszta zbiorów konsumowana jest na lokalnym rynku.

Wstępne dane dotyczące eksportu w bieżącym sezonie mówią o wysyłkach a poziomie nawet 1,5 mln ton. Chińskie jabłka kierowane są przede wszystkim na rynki azjatyckie oraz na rynek rosyjski, zwłaszcza po wprowadzonym embargo na unijne produkty. Spore ilości jabłek kierowane są także corocznie do przetwórstwa – tu prawie w 100 proc. w postaci koncentratu soku jabłkowego. W omawianym sezonie 2016/2017 będzie to około 4,4 mln ton.

 

 

Podobne
Austria: bardzo małe zapasy jabłek
2016-12-01 14:11
Austria: bardzo małe zapasy jabłek
Zbiory jabłek w Austrii w tym sezonie były skrajnie niskie. To z kolei wpłynęło na ilość przechowywanych owoców. O jakich ilościach mówimy?
czytaj więcej
Nie tak prosto ominąć embargo
2016-11-30 15:05
Nie tak prosto ominąć embargo
Kondycja branży sadowniczej jest fatalna. Obserwujemy drastyczny spadek opłacalności produkcji - mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.
czytaj więcej
Warzywa
2016-11-30 08:00
Białoruś gromadzi zapasy
Białoruś gromadzi zapasy warzyw i owoców, które posłużą do zapewnienia płynności w handlu w okresie między sezonami produkcyjnymi, wynika z informacji portalu www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Dobre zbiory jabłek w Turcji
2016-11-29 11:01
Dobre zbiory jabłek w Turcji
Tegoroczną produkcję jabłek w Turcji oszacowano na dobrym, zbliżonym poziomie do ubiegłorocznego. A jak wygląda rozdysponowanie owoców?
czytaj więcej
Mniej jabłek we Francji
2016-11-28 18:04
Mniej jabłek we Francji
Tegoroczna produkcja jabłek we Francji oszacowana została na nieco niższą w porównaniu do ubiegłorocznej.
czytaj więcej
Dotarły do Chin
2016-11-28 14:02
Dotarły do Chin
Pierwsze polskie jabłka, po ponad dwóch latach starań, trafiły na chiński rynek.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.