Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Serbia i Mołdawia członkami WAPA

Jabłka
  |   Źródło:
Serbia i Mołdawia dołączają do Światowego Stowarzyszenia Jabłek i Gruszek WAPA, o czym pisze Mike Knowles na portalu http://www.fruitnet.com.

Międzynarodowa wspólnota producentów jabłek i gruszek rozszerza się dalej na Europę Wschodnią i kraj bałkański, jako że do WAPA dołączyła Serbia, a swoje przystąpienie do tej organizacji ratyfikowała Mołdawia.

Serbia stała się najnowszym krajem, który wstąpił do Światowego Stowarzyszenia Jabłek i Gruszek (WAPA), przybliżając dostawców najlepszych owoców w południowo-wschodnioeuropejskim kraju bliżej UE pod względem relacji handlowych i potencjalnego przyszłego rozwoju na międzynarodowym rynku świeżych produktów.

Wiadomość została potwierdzona po zeszłotygodniowym spotkaniu generalnym członków WAPA podczas Fruit Logistica 2019 w Berlinie.

Na spotkaniu sekretarz generalny WAPA Philippe Binard wraz z innymi członkami stowarzyszenia powitał w WAPA Julkę Toskić i Gojko Zagoraca, odpowiednio dyrektora generalnego i prezesa niedawno utworzonego krajowego stowarzyszenia „Serbia Does Apples”.

Spotkanie było również okazją, aby oficjalnie powitać w stowarzyszeniu liderów branży z Mołdawii, ratyfikujących proces przystąpienia tego kraju do WAPA, który rozpoczął się na początku 2018 roku.

Rzecznik prasowy amerykańskiego projektu Konkurencyjnej Gospodarki USAID, który odegrał kluczową rolę w pomaganiu dostawcom jabłek z Serbii w stworzeniu ich nowej organizacji w zeszłym roku, powiedział, że bycie częścią WAPA to duży krok naprzód, ponieważ oznacza to poprawę perspektyw ogrodniczych w kraju.

"Ta ceniona światowa organizacja jest globalnym ciałem reprezentującym główne kraje produkujące jabłka i gruszki" - skomentował. "WAPA stanowi forum do dyskusji i daje jej członkom możliwość głośniejszego wyrażenia swojego stanowiska."

Podobne
Jabłka
2019-02-11 15:12
Eksport jabłek wzrósł, ale …
Eksport jabłek wzrósł w relacji rok do roku, ale poprawa była zbyt mała w stosunku do różnicy w wielkości zbiorów w latach 2018 i 2017.
czytaj więcej
Jabłka
2019-02-11 09:00
Gdzie drożeją jabłka – przegląd rynku
W szóstym tygodniu 2019 roku ceny jabłek rosły na Ukrainie, w Mołdawii i w Tadżykistanie, informuje w swoim cotygodniowym raporcie portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Gruszki
2019-02-07 17:39
Krajowe gruszki – głównie na giełdach
Podaż krajowych gruszek jest znacznie większa niż rok temu, ale nie we wszystkich kanałach dystrybucyjnych to widać.
czytaj więcej
jABŁKA
2019-02-07 10:00
USA – pomoc dla producentów jabłek
Amerykański producent jabłek dostanie rekompensatę za straty poniesione w wyniku „wojen handlowy”, informuje portal www.freshfruitportal.com
czytaj więcej
Jabłka
2019-02-05 17:08
Jabłka przemysłowego będzie przybywać
Czy podaż jabłek, które nadają się już tylko na przemysł, będzie jeszcze rosnąć?
czytaj więcej
Gruszki
2019-02-01 13:38
WAPA – zapasy gruszek w styczniu
WAPA opublikowała informacje o stanie zapasów gruszek według stanu na pierwszego stycznia br. Jak kształtują się one w UE i w Polsce?
czytaj więcej
Jabłka
2019-01-31 12:32
WAPA: zapasy jabłek w styczniu
WAPA opublikowała uaktualnienie informacji o stanie zapasów jabłek. Ile jabłek było w europejskich magazynach na początku stycznia?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.