Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina będzie eksportować jabłka na Daleki Wschód

Ukraina będzie eksportować jabłka na Daleki Wschód

  |   Źródło:
Ukraina rozszerza kontakty i szuka nowych odbiorców owoców. W tym roku wzięła nawet udział w targach Asia Fruit Logistiсa w Hongkongu.

W 2017 roku Ukraina po raz pierwszy wzięła udział w targach Asia Fruit Logistiсa w Hongkongu prezentując swoją ofertę na krajowym stoisku. Ukraina zaprezentowała prawie czterdzieści odmian świeżych jabłek, czereśni, truskawek, malin, porzeczek oraz borówki wysokiej, a także suszone i mrożone owoce. Największym zainteresowaniem stoisko ukraińskie cieszłyło się wśród zwiedzających z Indii.

Reprezentanci ukraińskich firm w czasie trwania targów otrzymali bardzo intratną propozycję współpracy. Ukraina ma dostarczyć na azjatycki rynek aż 80 tys. ton jabłek oraz około 2 tys. ton czereśni w przyszłym sezonie, w tym 34 tys. ton owoców już z tego sezonu (14 tys. ton jabłek pod kątem klientów europejskich i 20 tys. ton pod kątem klientów azjatyckich). Dodatkowo jeden z ukraińskich producentów otrzymał zamówienie na próbną dostawę borówki wysokiej dla restauracji w Australii.

 

 

Podobne
UE: wysokie ceny jabłek
2017-10-11 18:15
UE: wysokie ceny jabłek
Opublikowano raport Komisji Europejskiej dotyczący cen jabłek w krajach Unii Europejskiej oraz sytuacji w handlu w bieżącym sezonie.
czytaj więcej
O 180 stopni
2017-10-11 14:06
O 180 stopni
Koniunktura na rynku jabłek deserowych w ostatnim czasie zaczęła się zmieniać. Co to oznacza w praktyce?
czytaj więcej
Po ile Golden Delicious do chłodni?
2017-10-06 12:29
Po ile Golden Delicious do chłodni?
Sezon jabłkowy nabiera tempa. Golden Deliciousem interesuje się sporo firm i grup. A ile płacą za jabłka tej odmiany?
czytaj więcej
LubApple wprowadza na rynek JABŁKO LUBELSKIE
2017-10-05 18:00
LubApple wprowadza na rynek JABŁKO LUBELSKIE
Firma LubApple, jeden z czołowych producentów owoców w Europie wprowadza na rynek Jabłko Lubelskie. Tym samym wzbogaca listę produktów regionalnych, z którymi kojarzona jest Lubelszczyzna.
czytaj więcej
Sytuacja w polskim sadownictwie wg. rosyjskich mediów
2017-10-05 11:08
Sytuacja w polskim sadownictwie wg. rosyjskich mediów
Rosyjskie środki zaradcze w postaci wprowadzenia sankcji na unijne produkty spożywcze w znacznym stopniu wpłynęły na polskich rolników - możemy przeczytać na rosyjskim portalu u-f.ru.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Ceny warzyw i owoców

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.391 PLN -0.29%
EUR 4.174 PLN -0.17%
RUB 0.060 PLN +0.00%
więcej