Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020. Od wczoraj dodano 2665 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – ceny jabłek w górę

Jabłka
  |   Źródło:
Na Ukrainie rosną ceny jabłek na eksport.

Jak podają analitycy projektu EastFruit, powołując się na dane z własnego monitoringu, ukraińscy sadownicy aktywnie podnoszą ceny jabłek. Jednocześnie eksperci projektu podkreślają, że przede wszystkim droższe stają się owoce o jakości eksportowej.

Zgodnie z danymi projektu, dziś ceny jabłek są ogłaszane przez producentów w przedziale 10-17 UAH/kg (0,41-0,69 USD/kg; 1,59-2,70 zł/kg), czyli średnio o 11 procent drożej niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego .

Na podwyższenie cen sadownikom ukraińskim pozwala aktywny popyt na te owoce zarówno ze strony hurtowni, jak i sieci handlowych, podczas gdy zapasy jabłek w magazynach maleją.

Według przedstawicieli hurtowni wzrost cen skupu jabłek jest koniecznym środkiem, jako że coraz trudniej jest codziennie kupować owoce o wymaganej jakości w wymaganych ilościach. Ponieważ niektórzy producenci postanowili zawiesić sprzedaż w oczekiwaniu na wyższe ceny, a niektórzy już zakończyli sprzedaż, na rynku pojawił się niedobór jabłek wysokiej jakości. Przede wszystkim na rynku brakuje ofert jabłek z chłodni z kontrolowanym środowiskiem gazowym.

Należy pamiętać, że w tej chwili ceny jabłek na Ukrainie przekroczyły już poziom z ubiegłego roku średnio 1,8 razy. Według sadowników zapasy jabłek w magazynach kończą się dość szybko ze względu na stabilny popyt, co tylko powoduje dalszy wzrost cen. Większość ukraińskich producentów zdołała sprzedać prawie cały zbiór jabłek już w styczniu.

Sadownictwo, eksport, uprawa niszowych owoców i wiele innych będą przedmiotem szóstej konferencji „Milion z hektara”, która odbędzie się 5 marca 2020 roku w Odessie (Ukraina) w hotelu Black Sea.

Podobne
Jabłka
2020-02-14 10:00
Ceny i zapasy jabłek Golden Delicious
Jak wyglądają ostatnie dane o zapasach jabłek Golden Delicious, a jak kształtują się ich ceny?
czytaj więcej
Jabłka
2020-02-12 17:06
W listopadzie eksport jabłek nadal rósł
Mamy dane GUS o eksporcie jabłek w listopadzie 2019 roku. Jak zatem kształtowała się sprzedaż tych owoców za granicę od lipca do listopada włącznie w porównaniu z dwoma wcześniejszymi sezonami?
czytaj więcej
Jabłka
2020-02-10 11:00
Regionalny rynek jabłek – 6. tydz. br.
Jak kształtuje się sytuacja na rynku jabłek w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
żródło foto: East-fruit za www.fg-gadz.com.ua
2020-02-05 16:03
Ukraińskie jabłka dotarły na Malediwy
Malediwy - nowy rynek dla ukraińskich jabłek.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.