Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 22 września 2019. Od wczoraj dodano 1717 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – jest popyt na jabłka, ale…

Ukraina – jest popyt na jabłka, ale…

Jabłka
  |   Źródło:
Zapotrzebowanie na wysokiej jakości jabłko na rynku ukraińskim pozwala na utrzymanie cen, informuje portal east-fruit.com.

Analitycy Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw (UPOA) donoszą o szybkim rozwoju sezonu owoców jagodowych na Ukrainie, dzięki czemu na rynek wchodzą kolejne owoce z nowej uprawy, tj. truskawki, wiśnie, wiciokrzew itp.

Jeszcze kilka tygodni temu ich ceny były na tyle wysokie, że nie każdy konsument mógł sobie na to pozwolić, ale w zeszłym tygodniu ceny tych produktów szybko spadały, co spowodowało wzrost popytu.

A mimo to popyt na jabłka został utrzymany, ale tylko na jabłka wysokiej jakości. Może zapotrzebowanie to nie było aż tak aktywne jak w zimie, ale jest stabilne. Na rynku ukraińskim, jak poprzednio, oferowano jabłko o różnej jakości, ale wielkość dostaw stopniowo się zmniejszała. Był to ostatni czynnik, który pozwolił sprzedawcom uniknąć obniżania cen hurtowych jabłek, dlatego, podobnie jak tydzień wcześniej, przedział cenowy na koniec ubiegłego tygodnia wynosił 7-12 UAH/kg (0,99 – 1,70 zł/kg), w zależności od jakości, odmiany i ilości partii.

Jak wcześniej informował EastFruit, w maju ukraińskie jabłko stało się znacznie droższe. Średni wzrost cen hurtowych jabłek wyniósł 31 procent, chociaż wcześniej oczekiwano, że ceny jabłek w maju mogą spaść pod wpływem rekordowych zapasów i spadku popytu. Doprowadziło to nawet do intensyfikacji importu jabłek na Ukrainę, głównie z Polski, ponieważ brakowało towarów wysokiej jakości.

Podobne
Jabłka
2019-06-05 09:00
Regionalny rynek jabłek – 22. tydz. br.
Jak wyglądała sytuacja na rynkach jabłek w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, w tym Polski, w dwudziestym drugim tygodniu bieżącego roku? O tym możemy przeczytać w cotygodniowym raporcie portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-05 08:00
WAPA – zapasy jabłek, maj br.
WAPA opublikowała uaktualnienie informacji o stanie zapasów jabłek. Ile jabłek było w europejskich magazynach na początku maja 2019 roku?
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-03 11:16
Pogoda szansą dla jabłek
Zimna pogoda, jaka dominowała w Europie tej wiosny, spowodowała znaczące szkody w uprawach owocowych. Paradoksalnie może się to okazać szansą dla jabłek ze zbioru 2018 roku, wynika z informacji portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-01 10:10
Pesymistyczne prognozy dla jabłek
Kolejne prognozy na temat tegorocznych zbiorów jabłek w Polsce są coraz bardziej pesymistyczne.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.