Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1279 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Kiwi  »  Chile – spadek eksportu kiwi

Chile – spadek eksportu kiwi

Kiwi
  |   Źródło:
Dostawy kiwi z Chili zmniejszyły się o 11 procent, informuje portal fruitnews.ru, powołując siię na chilijskie źródło simfruit.cl.

Eksport owoców kiwi z Chile, według stanu na 30-31 tydzień bieżącego roku wyniósł łącznie 133 tysiące ton. Chilijski Komitet Producentów Kiwi zauważył, że jest to wolumen o 11 procent mniejszy niż w ubiegłym roku w tym samym okresie.

Dostawy na największy rynek dla chilijskiego kiwi, czyli do Europy spadły o 25 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Eksperci wyjaśniają tak znaczny spadek umiarkowanym zainteresowaniem hurtowników, a także wzrost produkcji w okresie własnego sezonu kiwi wśród europejskich konkurentów.

W tym samym czasie eksport do krajów azjatyckich zwiększył się o 8 procent. W szczególności o 40 procent wzrosły dostawy do Hongkongu i Chin Chilijski Komitet Producentów Kiwi również stara się rozszerzyć swoją obecność w Indiach. Sytuacja w USA pozostaje stabilna. W omawianym okresie średnia cena kiwi Hayward w USA wzrosła o 29 procent w porównaniu z ceną w tym samym czasie w ubiegłym roku, do 18,30 USD za karton (9 kg).

Największy udział w strukturze podaży miały kiwi Hayward (97 procent; 125 tys. ton). Kolejne były odmiany Jintao (2 procent; 2 tys. ton) i Summer Kiwi (0,7 procent; 943 tony).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.