Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 11 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3257 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Zmiany na światowym rynku mrożonych malin?

Maliny
  |   Źródło:
Według opinii analityków portalu EastFruit, ukraiński i szerzej światowy rynek malin czekają gwałtowne zmiany trendów i perspektyw.

Według analityków EastFruit handel mrożonymi malinami i jeżynami ma tendencję spadkową pod względem wartości. To prawda, że ​​udział jeżyn w całkowitym wolumenie jest niski - prawie cały handel odbywa się w segmencie malin. W ciągu ostatnich pięciu lat import mrożonych malin spadł o 4 procent, podczas gdy całkowity import mrożonych owoców jagodowych wzrósł o 14 procent.

Tak więc udział mrożonych malin w światowym handlu mrożonymi owocami jagodowymi spadł od 23 procent w roku 2013, do 19 procent w roku 2018. Ponadto w 2015 roku udział handlu mrożonymi malinami wyniósł nawet 25 procent.

Jeśli jednak mierzymy handel malinami i jeżynami pod względem ilościowym, trendy są wprost przeciwne. Światowy handel malinami gwałtownie rośnie. W 2018 roku handel między krajami osiągnął 480 tys. ton - to tylko zarejestrowane transakcje. W ciągu ostatnich pięciu lat wielkość handlu mrożonymi malinami wzrosła ilościowo o 23 procent, co oznacza, że ​​średnia cena spadła we wskazanym okresie o 27 procent.

„Głównym powodem spadku światowych cen malin, który doprowadził do spadku przychodów eksporterów w tym segmencie, był gwałtowny wzrost produkcji i zamrażania malin na Ukrainie, a także w Bośni i Hercegowinie. Jednocześnie jakość produktu była przeważnie niska, co jeszcze bardziej wywiera presję na światowe ceny mrożonych malin ”- powiedział Andrij Jarmak, ekonomista w dziale inwestycyjnym Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

Podobne
Maliny
2019-10-14 16:03
Kończy się sezon krajowych malin
Sezon handlowy dla świeżych malin w Polsce dobiega końca. Jak można go ocenić?
czytaj więcej
Maliny
2019-09-20 12:22
Spada podaż malin
Sytuacja na rynku malin zmienia się z tygodnia na tydzień. Jeszcze stosunkowo niedawno owoców tych było więcej (oczywiście jak na ten sezon). Teraz ich podaż zaczęła spadać.
czytaj więcej
Maliny
2019-09-19 14:35
Eksport malin mrożonych po II kw. 2019 r.
Spadek eksportu mrożonych malin z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS po dwóch kwartałach 2019 roku.
czytaj więcej
Maliny
2019-09-09 14:00
Na rynku malin dość stabilnie
Na rynku malin wciąż mamy dość stabilną sytuację, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny malin do przetwórstwa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.