Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3411 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Belgia - grejpfruty Floryda za drogie

Grejpfruty
  |   Źródło:
Ceny na grapefruity Floryda są nadmierne – portal www.freshplaza.com cytuje belgijskiego hurtownika z branży owocowej. A co z innymi cytrusami na tamtejszym rynku?

To trudny sezon na rynku grapefruitów Floryda. Jakiś czas temu huragan Irma spowodował wiele szkód w uprawach tych owoców. Miał on znaczący wpływ na wielkość produkcji grejpfrutów. Podaż jest niewielka, co oznacza, że ​​ceny są zbyt wysokie ", mówi Cédric Geens z belgijskij firmy hurtowej, W. Jonckheere.

"Sprzedaż hiszpańskich owoców cytrusowych jakoś idzie. Nie jest to spektakularnie dobry rynek, ale owoce się dość dobrze sprzedają. Problemem są zaniżone ceny. Wynika to z dużych ilości dostępnych na rynku. Obecnie na rynku cytrusów jest dość ciasno, bo równocześnie są dostępne oferty z Hiszpanii, Maroka, Egiptu, Włoch i Turcji.

"Styczeń jest tradycyjnie trudnym okresem w handlu cytrusami. Detaliści, a zwłaszcza sprzedawcy na lokalnych targowiskach działają wolniej. Jest tak ze względu na zimową pogodę występującą w tym okresie. Niedawny okres świąteczny również nie był taki, jak zwykle"- kontynuuje Cédric Geens.

"Młodsze pokolenie żyje inaczej niż starsze. Wspólne jedzenie jest mniej ważne dla młodszych ludzi. Ta zmiana znajduje również odzwierciedlenie w sprzedaży produktów, które zwykle sprzedawały się dobrze o tej porze roku. Zauważyliśmy również, że belgijskie supermarkety mniej się skupiają na sezonie świątecznym, niż miało to miejsce w przeszłości."

Pierwsze kilka miesięcy roku uznaje się okres przejściowy w pracy sektora owocowego. Mimo to firma przygotowuje się na czas, kiedy duże ilości zagranicznych produktów zostaną ponownie sprowadzone na belgijski rynek. "Kiedy sezon na hiszpańskie owoce cytrusowe będzie się zbliżać do końca, pałeczkę przejmują Maroko i Egipt, a następnie przewagę zyskają owoce zamorskie, takie jak melony, winogrona i owoce egzotyczne ", podsumowuje Cédric.

Podobne
Grejpfruty
2019-02-06 15:13
Grejpfruty drożej, ale bez porównania do zeszłego roku
Ceny grejpfrutów wzrosły w ostatnim czasie, ale i tak są one znacząco niższe w relacji rok do roku.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-01 14:19
Cytrusowy skandal – Hiszpanie oskarżają europejskie sieci
Hiszpańscy eksporterzy oskarżają europejskie sieci handlowe o mieszanie cytrusów hiszpańskich i egipskich, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lasprovincias.es.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-01-28 10:00
Hiszpania chce ograniczyć eksport cytrusów z Egiptu i Turcji do UE
Hiszpańskiego kryzysu cytrusowego odsłona kolejna. Jak informuje portal www.freshplaza.com, Hiszpania dąży do ograniczenia eksportu owoców cytrusowych z Egiptu i Turcji do krajów Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Grejpfruty
2019-01-25 15:04
Import grejpfrutów po III. kw. 2018 r.
Więcej sprowadzonych do Polski grejpfrutów w relacji rok do roku, ale za mniejszą kwotę. Analizujemy dane GUS po trzecim kwartale 2018 roku.
czytaj więcej
Rośnie podaż tureckich grejpfrutów?
2018-11-28 12:06
Rośnie podaż tureckich grejpfrutów?
Na polskim rynku pojawiły się hiszpańskie pomarańcze oraz tureckie grejpfruty. Tych drugich podaż ostatnio wzrosła, co nie pozostało bez wpływu na ich ceny.
czytaj więcej
Grejpfruty Floryda towarem deficytowym
2018-01-24 18:02
Grejpfruty Floryda towarem deficytowym
Podaż grejpfrutów Floryda w Europie jest znikoma. Huragany, które nawiedzają Stany Zjednoczone co kilka lat bardzo ograniczają produkcję tych owoców.
czytaj więcej
Grejpfruty Floryda będą bardzo drogie
2017-12-19 15:18
Grejpfruty Floryda będą bardzo drogie
Tajun Irma wpłynął na sytuację produkcyjną cytrusów w stanie Floryda w USA. Co to oznacza w praktyce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.