Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 3602 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mandarynki – koniec sezonu

Mandarynki
  |   Źródło:
Sezon hiszpańskich mandarynek dobiega do końca. Jak kształtują się ceny tych owoców w polskim hurcie?

Jesteśmy już daleko poza szczytowym okresem sezonu owoców cytrusowych, w tym mandarynek. Kończą się już mandarynki sprowadzane z Hiszpanii i ogólniej – z południa Europy. Ten finisz sezonu potrwa jeszcze kilak tygodni i w tym czasie nie powinno jeszcze dojść do znaczących zmian w cenach.

Obecnie mandarynki hiszpańskie średnich i grubszych kalibrów mają w hurcie ceny na poziomie 4,00 – 5,50 zł/kg. To nieco niżej niż średnia z analogicznego okresu zeszłego roku, która wynosiła 5,50 zł/kg. Teraz średnia wynosi 5,00 zł/kg i na takim lub bardzo podobnym poziomie powinna ona dotrwać co najmniej do końca bieżącego miesiąca.

W maju podaż mandarynek spadnie jeszcze bardziej, a ich ceny wzrosną do poziomu najwyższego w całym roku. Rok temu było to średnio 8,00 zł/kg, ale w zeszłym roku było wyjątkowo drogo. Częściej średnia oscyluje na poziomie nieco ponad 6,00 zł/kg.

Podobne
Mandarynki
2019-04-03 19:40
Import mandarynek w 2018 r.
Spadek importu mandarynek i klementynek w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-03-11 20:21
Drożej za mandarynki
Hurtowe ceny mandarynek, jak zawsze, pozostają mocno zróżnicowane, ale widać też pewien ogólny kierunek ich zmian.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-02-15 15:18
Mandarynki trochę droższe, ale…
Jak kształtują się obecnie ceny mandarynek na polskim rynku hurtowym i jak prezentują się one na tle poprzednich sezonów?
czytaj więcej
źródło foto: www.tgrthaber.com.tr
2019-02-05 10:56
Turcja – powódź w mandarynkowych sadach
W Turcji, w regionie miejscowości Adana rozpoczął się zbiór mandarynek po tym, jak uprawy tych owoców zostały zalane przez powódź, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.tgrthaber.com.tr.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-23 13:36
Za dużo mandarynek?
Wygląda na to, że na rynku mandarynek mamy ten sam problem, który widoczny jest w handlu pomarańczami. Podaż tych i tych cytrusów jest stanowczo za wysoka.
czytaj więcej
Mandarynki
2019-01-22 13:00
Hiszpania – Murcja to także producent mandarynek
Murcja jest trzecim co do wielkości producentem mandarynek w Hiszpanii, czytamy na portalu www.freshplaza.com, który przytacza informacje miejscowego źródła larazon.es.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.