Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 22 maja 2019. Od wczoraj dodano 1439 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Łotwa – niższy VAT na warzywa i owoce

Łotwa – niższy VAT na warzywa i owoce

  |   Źródło:
Minister rolnictwa Łotwy zaproponował obniżenie stawki podatku VAT na warzywa i owoce, informuje portal www.fruit-inform.com.

Koalicja rządząca na Łotwie wyraziła zgodę na propozycję ministra rolnictwa w sprawie obniżenia podatku od wartości dodanej (VAT) na typowe dla tego kraju owoce i warzywa z 21 proc. do 5 proc. O decyzji koalicji poinformował premier rządu łotewskiego Maris Kuczinskis, pisze Gorod.lv.

Sprawa ta będzie jeszcze rozpatrywane przez rząd i parlament. Zdaniem Ministerstwa Rolnictwa Łotwy obniżenie VAT przyczyni się do rozwoju przemysłu warzywnego i ogrodniczego oraz legalnego obrotu tymi produktami na rynku. Jednak wcześniej Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki stwierdziły, że nie popierają inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa.

Minister finansów Dana Rejznijece-Ozola powiedziała więc, że może poprzeć propozycję Ministerstwa Rolnictwa w sprawie obniżenia stawki VAT z 21 proc. do 5 proc., tylko jeśli zostaną spełnione określone warunki.
W szczególności obniżona stawka VAT powinna pomóc producentom i nabywcom, poprzez doprowadzenie do niższych cen, a nie handlowcom, którzy mogą poprzestać tylko na redukcji swoich kosztów.

Słowa kluczowe: warzywa, owoce, handel, podatki, Łotwa

Podobne
źródło: forwallpaper.com
2015-07-07 08:17
Łotwa – mało rodzimej kapusty i marchwi
Na łotewskim rynku daje się odczuć niska podaż kapusty i marchwi z rodzimych upraw – informuje rosyjskojęzyczny portal rus.delfi.lv.
czytaj więcej
Eksport do Rosji
2013-12-05 08:11
Polskie TIRy grzęzną na granicy z Łotwą
Urzędnicy celni zatrzymują polskie ciężarówki na granicy. Żądają gwarancji celnych i ściągają dodatkowe opłaty od każdego TIR-a.
czytaj więcej
Zdrowiej w łotewskich szkołach
2012-04-02 09:00
Zdrowiej w łotewskich szkołach
Władze Łotwy zdecydowały się na wprowadzenie zmian w jadłospisach szkolnych.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.