Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020. Od wczoraj dodano 1698 ceny w 10 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mołdawskie owoce i warzywa wrócą na rosyjski rynek?

  |   Źródło:
Wygląda na to, że mołdawskie owoce, warzywa oraz wino niedługo powrócą na rosyjskie półki. Mołdawscy producenci liczą na szybkie otwarcie granic.

Jak stwierdził prezydent Republiki Mołdawii, Igor Dodon w wywiadzie telewizyjnym, współpraca gospodarcza między Rosją a Mołdawią już niedługo powinna zostać przywrócona.  

W tej sprawie niedawno zorganizowane zostało spotkanie w Moskwie, w którym doszło do porozumienia w pewnych kwestiach, natomiast odnośnie wznowienia eksportu mołdawskich towarów na rosyjski rynek planowane są kolejne rozmowy.

Już w tym tygodniu inspektorzy rosyjskiego Rosselchoznadzoru skontrolowali 13 winnic i ich decyzja odnośnie wznowienia handlu tym produktem była pozytywna. W przyszłym tygodniu spodziewane są dalsze kontrole inspektorów Rosselchoznadzoru. Prezydent Dodon liczy, że i w przypadku owoców i warzyw decyzja będzie pozytywna.

 

 

Podobne
Rosja: kary za przewóz towarów objętych embargiem
2017-02-02 16:07
Rosja: kary za przewóz towarów objętych embargiem
Rosja planuje zaostrzyć przepisy dotyczące próby wwozu i handlu towarami objętymi embargiem. Będzie jeszcze trudniej.
czytaj więcej
Embargo
2017-02-02 08:33
Rosja – embargo jeszcze potrwa
Rosyjskie embargo jeszcze może potrwać. A i po jego ewentualnym zniesieniu Rosja nie będzie natychmiastowe otwierać swoich granic dla wszystkich od razu, wynika z informacji podanych przez portal www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Warzywa i owoce
2017-01-27 10:00
Wielka polityka znów uderzy w rolników?
Skutki wielkiej polityki w postaci rosyjskiego embarga odczuwają polscy i unijni rolnicy, w tym producenci warzyw i owoców. Teraz wielka polityka może uderzyć w producentów meksykańskich.
czytaj więcej
Nienajlepsze prognozy na przyszłość
2017-01-03 12:05
Nienajlepsze prognozy na przyszłość
Jak, zdaniem ekspertów z Komisji Europejskiej będzie wyglądała sytuacja na rynku jabłek w Unii Europejskiej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2016-12-15 08:00
Rosja znów wpuszcza ziemniaki z Egiptu
Rosja, od 15 grudnia, częściowo pozwoliła na import ziemniaków z Egiptu, informuje portal www.fruit-inform.com powołując się na komunikat RIA Nowosti.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.